Що таке фенол
Основним компонентом фенолового пілінгу є фенол, або карболова кислота, – безбарвні голчасті кристали, які рожевіють при контакті з повітрям через процес окислення. Саме фенол при проведенні процедури запускає процес ексфоліації. Такий пілінг досить складна і відповідальна процедура, не кожен фахівець береться її робити. Тому потрібно ретельно вибирати лікаря, якому можна довіритися. Такий пілінг дає приголомшливий ефект омолодження, але водночас при неправильному проведенні має безліч ускладнень, в тому числі і естетичних. Якщо неправильно провести процедуру, можна отримати цілковито протилежний ефект, а потім довго боротися з наслідками.
Кому показаний феноловий пілінг
Феноловий пілінг є глибоким пілінгом і найчастіше досягає сосочкового шару дерми, при цьому видаляється зовнішній шар епідермісу глибиною до 0,6 міліметрів. Погодьтеся, це немало. В результаті впливу карболової кислоти відбувається запуск процесів регенерації шкіри, активний синтез клітин нових тканин, які відповідають за пружність і еластичність шкіри. Саме тому, незважаючи на свої особливості проведення, саме феноловий пілінг має радикальний омолоджувальний ефект.
Проводиться така процедура для усунення гіперпігментації і в’ялості шкіри, рубців після операцій, постакне, а також у боротьбі з мімічними, віковими зморшками. Оцінювати необхідність проведення фенолового пілінгу повинен лікар. Показана така процедура після 40 років. Але є випадки, коли її проводять раніше, це повинен вирішувати виключно лікар. Адже в сучасній косметології є безліч способів відстрочити процеси старіння або зменшити їх прояви, в тому числі це стосується і рубців.
Після фенолового пілінгу шкіра стає помітніше пружною, вирівнюється її рельєф, згладжуються рубці, усуваються зморшки, зникають веснянки або пігментні плями. Освітлюється обличчя на кілька тонів. У середньому, зовні, омолодження шкірного покриву відбувається на 5-15 років.
Феноловий пілінг: протипоказання
Ця процедура вимагає особливої підготовки, але може статися так, що вам просто відмовлять в її проведенні з метою збереження вашого ж здоров’я. Сучасні фенольні пілінги не такі токсичні, як це було раніше, проте все ж мають свої особливості. При захворюваннях і патологіях серцево-судинної системи, органів щитоподібної залози, новоутвореннях, цукровому діабеті, грибкових захворюваннях, схильності до утворення келоїдних рубців, гострих інфекційних захворюваннях проводити таку процедуру не можна. Також, якщо на шкірі є ушкодження, герпес, акне або ви страждаєте на будь-які інші дерматологічні захворювання, доведеться відмовитися від цієї затії. Феноловий пілінг протипоказаний при вагітності і годуванні.
Люди похилого віку знаходяться у групі ризику. Оскільки даний вид пілінгу має свої особливості, після його проникнення у шкіру повинен пройти період виведення карболової кислоти. З віком функціональна активність органів зменшується, відповідно на виведення токсинів з організму може знадобитися більше часу. Крім цього, є препарати, які не можна приймати, якщо ви налаштувалися робити феноловий пілінг, наприклад, аспірин.
Підготовка і період відновлення
Перш ніж робити феноловий пілінг, потрібно підготуватися. Для цього лікар, який буде проводити процедуру, призначає медичне обстеження. За кілька місяців до пілінгу потрібно відмовитися від засмаги і солярію. Також може бути призначений спеціальний курс пілінгів, щоб вирівняти верхній шар епідермісу і щоб карболова кислота спрацювала однаково на всіх ділянках шкіри обличчя. Не можна проводити лазерні процедури, в тому числі будь-які процедури з видалення волосся. Також обов’язково потрібно повідомити лікаря про прийом будь-яких препаратів.
Після самої процедури наноситься спеціальна маска, яку знімає лікар. При цьому на шкірі може з’явитися набряк і сильне почервоніння. При появі кірки не можна ні в якому разі здирати її самостійно. Для поліпшення регенерації застосовують засоби з пантенолом. Також потрібно буде виключити декоративну косметику. Найкраще проводити таку процедуру в стаціонарі, де у вас буде можливість повноцінно отримувати лікарську допомогу або рекомендації в період відновлення, який займає близько тижня. Потім шкіра починає поступово відновлюватися, весь процес оновлення займає близько місяця, а остаточні результати будуть помітні через кілька місяців. Вести активне життя протягом перших двох тижнів достатньо складно і часто не рекомендується. Крім того, категорично не можна засмагати і обов’язково показано використання засобів із високим фактором захисту від ультрафіолету. Також вам можуть призначити додатково прийом антиоксидантів і вітамінів для якнайшвидшого відновлення шкіри і організму.
Обов’язково вибирайте лікаря, якому довіряєте, для проведення фенолового пілінгу. Адже при неправильному проведенні процедури або періоді реабілітації можуть виникнути серйозні ускладнення, які доведеться лікувати.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!