Гідролат для обличчя: що це і як його використовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гідролат для обличчя: що це і як його використовувати

Якщо ви прихильник тренду на екологічність і максимально натуральних засобів, ви точно оціните гідролат. Що таке гідролат і як його використовувати, розповідає Beauty HUB.

Що таке гідролат

Гідролат для обличчя: що це і як його використовувати

Гідролат — це фактично дистильована вода, насичена поживними компонентами з рослин. Виготовляють її наступним чином: суцвіття або листочки щільно трамбують у посудині з отворами, через яку проганяють водяну пару. Пара забирає з рослин усі корисні компоненти, ароматичні речовини, остигає і тоді її розділяють на ефірну олію та гідролат.

Як бачимо, гідролат — це цілком натуральна речовина, виготовлена нехитрим способом. Але дуже ефективним. По-перше, усі рослинні екстракти потрапляють у воду природним способом і залишаються максимально корисними. По-друге, гаряча пара вбиває всі бактерії, що могли бути в рослині чи воді, й на виході ми отримуємо стерильну речовину, що може зберігатися деякий термін без консервантів.

На відміну від ефірної олії, гідролат містить набагато меншу концентрацію корисних та ароматичних речовин, тому не має яскраво вираженого аромату і відтінку. Але є й позитивна сторона медалі: гідролати не мають стільки протипоказань, як ефірні олії, і в них набагато ширший спектр застосування.

Як використовувати гідролат для обличчя

Гідролат для обличчя: що це і як його використовувати

Квіткова вода має численні способи застосування. Найпоширеніший — використання замість тоніка. Більшість гідролатів чудово відновлюють кислотно-лужний баланс шкіри після вмивання, знижують чутливість шкіри, знімають почервоніння. Також гідролати завдяки своєму особливому складу пригнічують ріст та життєдіяльність бактерій, вірусів і грибків на поверхні шкіри й запобігають утворенню висипань.

Гідролат можна використовувати як міст або серпанок. Він чудово освіжає обличчя у спекотні дні, насичує його поживними речовинами, врегульовуючи виділення себуму. Також квітковою водою можна закріплювати макіяж.

Ті, хто полюбляють альтернативні методи очищення, можуть розводити на гідролаті ензимний пілінг для обличчя, убтан або готувати на ньому натуральні скраби чи гомажі для шкіри. Також на гідролаті можна розводити глиняні маски для обличчя. У поєднанні з іншими натуральними компонентами, квіткова вода розкривається набагато краще й дуже добре впливає на шкіру.

Як підібрати гідролат для обличчя

Гідролат для обличчя: що це і як його використовувати

Гідролати виготовляють практично з усіх рослин. Не існує лише гідролату апельсину, лимону, мандарину та грейпфруту, але любителі цитрусових можуть знайти воду з витяжками листя цих рослин.

Властивості гідролатів можуть бути найрізноманітнішими, деякі з них мають заспокійливу дію, інші — протизапальну й загоювальну. Тому, обираючи, відштовхуватися варто перш за все від типу вашої шкіри. 

Чутлива та суха шкіра подякує вам рівномірним відтінком та здоровим сяйвом, якщо ви нанесете на неї гідролат лаванди або троянди. Особливість лавандової та трояндової води — винятково м’який вплив на шкіру й гіпоалергенність.

Для проблемної шкіри підійдуть гідролати перцевої м’яти, гамамелісу або ромашки, оскільки вони мають протизапальні властивості і прискорюють процеси регенерації.

Для жирної та комбінованої шкіри чудово підійде гідролат меліси, оскільки він пом’якшує та заспокоює шкіру, нормалізує роботу сальних і потових залоз, а також надає матовий і оксамитовий ефект шкірі. Звужує пори, знімає запалення та вирівнює мікрорельєф шкіри гідролат листя лимонного дерева.

Гідролат петрушки підійде для шкіри з пігментацією і слідами постакне, оскільки він освітлює шкіру і вирівнює відтінок шкіри. Здоровий тон подарує також гідролат кропиви.

Для зрілої шкіри підійде гідролат шавлії, що відновлює пружність шкіри, покращує кровообіг в клітинах, і уповільнює процеси старіння. Подібний ефект має м’ятна вода та гідролат зеленого чаю. Вони також освіжають обличчя та допомагають зняти набряки.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також