Майже кожна третя людина у світі не уявляє свого дня без кави. Цей напій містить понад 1000 активних речовин, які так чи інакше впливають на наш організм.
Пити – не пити? Коли? Скільки? Чи можна з молоком? Давайте розбиратися у всіх численних питаннях, які регулярно постають довкола кавових напоїв!
Чи можна пити каву замість сніданку?
Не дуже гарна ідея! Швидше – дуже погана.
Чому? Тому що кава провокує потужне виділення соляної кислоти, яка має перетравлювати їжу. А їжі в шлунку натще немає! Соляна кислота впливає на його стінки, що може призвести до гастриту або навіть виразки. Бажаєте випити кави вранці? Випийте, але не натще, а хвилин через 20-30 після сніданку.
Пам’ятайте: найкращий напій натще – це вода!
Кава шкідлива чи корисна? Скільки чашок на день можна випивати?
Натуральна кава – корисний продукт, який може бути в раціоні здорової людини. Головне – запам’ятайте, що слід пити саме натуральну каву, а не розчинну та не кавові напої «3 в 1».
А далі є свої нюанси. У кожному організмі є ген, який відповідає за метаболізм кофеїну. У когось метаболізм відбувається швидко, у когось – повільно. Якщо перші можуть дозволити собі і дві, і три чашки кави на день, то решті стільки пити не варто. Визначити свою норму допоможе спеціальний генетичний аналіз, але навряд чи зараз ринуться його здавати. Простіше спостерігати за своєю реакцією на кофеїн і за необхідності обмежити кількість. Ризик для здоров’я виникає від трьох чашок на день.
Якщо є проблеми зі сном, вам варто випивати не більше однієї чашки кави на день і лише у першій половині дня. Каву взагалі не варто пити ввечері: збуджується нервова система, й організму складніше відновлюватися вночі.
Коли можна пити каву?
Чорну каву можна пити у перервах між їжею. А ось кава з молоком – хвилин через 30 після їжі, тому що в цьому випадку виділяється інсулін, організм сприймає напій як їжу. Якщо ви вживаєте їжу три рази на день і думаєте, що не перекушуєте, а в перервах п’єте три чашки лате, то ви їсте шість разів на день!
Як я вже сказала, не варто пити каву натще і перед сном. Також варто утриматися від кавових напоїв перед тренуванням: вони додатково створять навантаження на серцево-судинну систему.
Чи правда, що кава з молоком погано перетравлюється?
Тут можна не переживати – кава з молоком перетравлюється абсолютно нормально і жодним камінням у кишківнику не осідає, це міф.
Але є інші підводні камені. Серед антиоксидантів у каві містяться хлорогенові кислоти. Білок молока вступає з ними в реакцію і значно зменшує їхню біодоступність. Також таніни з кави погіршують засвоєння кальцію з молока (але його там і так мізерна кількість).
Важливо розуміти, що молоко пом’якшує дію кофеїну, але збільшує калорійність напою. Якщо чорна кава без цукру – це близько 4 ккал, молоко за калорійністю здатне перетворити напій у десерт.
Висновок
- Кава має дозозалежний ефект. Це означає, що з часом вам хотітиметься збільшувати дозу кофеїну.
- Кава без кофеїну не буває (у такому напої все одно міститься від 2 до 6% кофеїну).
- Кофеїн може виводити магній.
- Кава має сечогінний ефект.
- Таніни у каві впливають на засвоєння заліза.
Які у вас стосунки з кавою, визначати вам. Головне, керуйтесь правилом «Не нашкодь».
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!