Лавандовий чай: навіщо пити, користь і шкода

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Лавандовий чай: навіщо пити, користь і шкода

Чорний і зелений чай – кофеїновмісні напої, і деяким, за станом здоров’я або через особисті переконанням їх вживати не можна. Як варіант – трав’яні чаї, що позитивно впливають на організм. У кожної рослини свої корисні властивості, і важливо правильно заварювати трав’яний чай і вживати його.

Лаванда – це вічнозелена рослина, що квітне красивими дрібними квітами яскраво-фіолетового, блакитного, білого або рожевого кольорів. Саме квіти лаванди використовуються у фітотерапії та косметології. Так, з рослини виготовляють лавандову олію, яка містить валеріанову й урсолову кислоти, цинеол, борнеол, танін, цитраль, кумарин. Всі ці органічні компоненти мають корисні властивості. А ось лавандовий чай вважають чудовим засобом боротьби з розладами нервової системи.

Розкажемо детальніше про користь чаю з лаванди, що лікує лаванда, кому протипоказана. Дізнайтеся, як правильно заварювати лавандовий чай і міксувати лаванду з іншими травами.

Лаванда: у чому користь, кому протипоказаний лавандовий чай

Лавандовий чай: навіщо пити, користь і шкода

Лаванда не одне століття використовується для ароматерапії, оскільки позитивно впливає на нервову систему людини. Фітотерапевти рекомендують використовувати аромасвічки на основі лавандових олій, заварювати чай з лаванди, додавати траву у ванну. Лаванда має властивості знімати стрес і втому, допоможе заспокоїтися і відновити душевну рівновагу. А ось косметологи рекомендують тоніки з лавандою, креми та сироватки. Лавандова олія має бактерицидний та протизапальний ефект, сприяє регенерації шкіри. Органічні сполуки лаванди нівелюють шлаки та токсини, а вони, як відомо, негативно впливають на стан шкіри.

Лавандовий чай рекомендують заварювати на ніч, ви краще спатимете, зможете впоратися з безсонням і головним болем, позбутися болю в шлунку і метеоризму. І все завдяки седативним властивостям трави. Випиваючи чашку лавандового чаю, ви не тільки налагодите сон, а й прокинетеся вранці в бадьорому стані. У складі рослини є дубильні компоненти, а також інші корисні речовини, що допомагають впоратися з м’язовими болями. Після тренування або сильних фізичних навантажень, а також під час ПМС та в разі гормональних порушень заваріть лаванду, і ваше тіло буде вдячне за таке лікування. Настоянкою з лаванди або лавандовою олією обробляють рани та садна.

Рослину використовують і в кулінарії як приправу. Висушену і стерту на порошок траву додають до різних видів м’ясних страв, в кондитерську випічку, хліб. Гілочки лаванди використовують у процесі копчення м’ясних продуктів, додають у маринади й соуси. Квіти лаванди можна зацукрювати.

Рослина протипоказана алергікам, вагітним і жінкам, які годують, людям зі зниженим артеріальним тиском і підвищеною кислотністю шлунка, хворобою печінки, маленьким дітям.

читайте також

Як заварювати лавандовий чай: основні правила й рецепти

Лавандовий чай: навіщо пити, користь і шкода

Чай з лаванди має терпкість, в ньому є гіркуватість, солодкий аромат і післясмак. Вам сподобається свіжість напою. Його можна пити хоч щодня по одній-дві чашки.

Заварюють лаванду у пропорції 2 ч. л. сухої трави на 300 мл окропу. Далі напій має настоятися протягом 5 хвилин. Довше настоювати не треба, щоб чай не придбав гіркуватий присмак.

Лаванду можна поєднувати з іншими травами, наприклад, ромашкою. Так, заваріть по одній чайній ложці лаванди й ромашки у склянці окропу. Наполягайте 4-6 хвилин, залежно від того, як сильно концентрованим ви хочете отримати напій в результаті.

Спробуйте заварити лаванду разом з іван-чаєм, такий напій має потужний антистрес-ефект. Пийте маленькими ковтками, насолоджуючись ароматом і трав’яним смаком. Якщо хочете досягти серйозного заспокійливого ефекту, нормалізувати пульс і тиск, зробіть насичений напій, наполягаючи настоятися чай протягом 10 хвилин. Він не буде гарячим, тому й пити його легко.

Яка лаванда краща: аптечна чи самозбірна?

Лавандовий чай: навіщо пити, користь і шкода

Сушену лаванду можна знайти в будь-якій аптеці. Такий продукт пройшов тестування та дерматологічний контроль, а отже, безпечний для здоров’я. Якщо ж ви зібралися заготовляти лаванду самостійно, варто дотримуватись деяких правил збирання й сушіння трави.

У різних кліматичних умовах лаванда розпускається по-різному. Орієнтовно починаючи з травня місяця. Для збору рослини вибирають екологічно чисті райони, далеко від доріг і промислових підприємств. Оптимально збирати квіти під час половинного цвітіння, коли одна половина вже розцвіла, а інша ще в закритому стані. Зрізають зелене стебло, деревну частину чіпати не можна. Найкращий час для збирання лаванди — ранок, коли на квітках ще є роса.

Зрізані стебла очищують від пошкоджених частин, збирають у невеликі пучки. Їх перев’язують ниткою та підв’язують зрізом вгору в темному, сухому приміщенні з гарною вентиляцією. Як альтернатива: помістіть пучки лаванди на сітку та залиште на сонці. Суцвіття у трави вигорять, але вона швидше висушиться. Яким би способом ви лаванду не сушили, корисні властивості залишаться.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також