Майонез – заборонений продукт або вишукана страва?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Майонез – заборонений продукт або вишукана страва?

Домашня їжа завжди перевершувала покупну за смаком і користю. Але часто навіть домашні страви заправляють покупним майонезом. У статті ви дізнаєтесь кілька корисних порад, як зробити свій майонез кращим і кориснішим за магазинний. Контролюйте якість інгредієнтів і регулюйте калорійність!

Сьогодні без такого соусу, як майонез, не обходиться жоден святковий стіл. А що говорити про повсякденний раціон, де він є найпопулярнішим доповненням наших улюблених страв? Проте користі у покупному майонезі практично немає. Сучасні технології приготування соусу прагнуть швидше великих термінів зберігання і яскравих смакових акцентів, ніж користі. Це зовсім не означає, що домашній майонез може бути смачним. Навпаки! Хіба штучні підсилювачі смаку колись перевершували натуральні продукти?

Історія майонезу

Майонез – заборонений продукт або вишукана страва?

У кулінарних книгах Франції майонез виник у XVIII столітті. Але подібні соуси можна було зустріти раніше як у Франції, так і в Іспанії. Існує три різні теорії походження майонезу. У двох випадках назва соусу походить від місця його появи – мальовничого міста Маон.

Перша та найпопулярніша теорія відбулася 1758 року, коли герцог Ришельє завоював Маон, столицю іспанського острова Менорки, запаси їжі французьких офіцерів були обмежені оливковою олією й яйцями, з цього було складно приготувати широку різноманітність страв. Французам доводилося давитися яєчнями й омлетами. Звичайно, людина не зможе винести таку тривалу одноманітність у їжі, і коли терпець закінчився, Герцог Ришельє наказав кухареві приготувати нову страву. Кухар не мав вибору, окрім як експериментувати. Завдяки своїй винахідливості йому вдалося винайти щось нове. Він збив яйця з олією та приправив сіллю зі спеціями. Герцог був у захваті від такої новинки і назвав соус на честь міста-походження соусу mahonesis, що в нашій транскрипції звучить як майонез.

За другою версією, події відбувалися 1782 року. Тоді герцог Луї де Крільон відвоював в англійців місто Маон. За традицією, перемогу вирішили святкувати широким бенкетом, на якому місцеві жителі й подали герцогу знаменитий холодний соус із продуктів-символів Маона – яєць та оливкової олії. Згодом соус було названо на честь родовища – майонез.

За третьою версією, майонез походить від соусу айолі. Це старовинний часниковий соус з Іспанії, і французи лише змінили назву та зробили його всесвітньо відомим.

Як зробити майонез вдома

Майонез – заборонений продукт або вишукана страва?

Цей соус оповитий безліччю міфів про його обов’язкову калорійність, шкоду для здоров’я та відсутність користі як такої. Однак приготувавши майонез вдома, можна, по-перше, зрозуміти, а по-друге, проконтролювати, з чого ж його зроблено.

Тож як приготувати ідеальний, смачний і корисний майонез? Ось кілька порад спеціально для вас.

  • Враховуйте всі фактори

Кухарі з усього світу часто наголошують на тому, що приготування майонезу в сиру погоду – погана ідея. Це може обтяжити соус, отже, він погано зіб’ється.

  • Немає міксера? Не біда!

Найчастіше рецепти майонезу передбачають наявність у вас міксера. Але не варто цього лякатися і відкладати приготування майонезу на найкращі часи! Перевага міксера виключно у швидкості, але із завданням не гірше впорається і звичайний кухонний віночок.

  • Будьте уважні з пропорціями

Щоб не помилитися з рецептом, запам’ятайте класичні пропорції та завжди звіряйтеся з ними. Один яєчний жовток на одну склянку олії з однією столовою ложкою кислоти (лимонного соку або оцту). До речі, ідеальним вибором буде винний оцет, він м’якший, до того ж надасть готовому соусу вишуканого смаку.

  • Підбирайте олію з розумом

Попри загальноприйняту теорію, що оливкова олія Extra Virgin – найкращий вибір для будь-якої страви, для майонезу її смак є надто яскравим. Використовуйте звичайну оливкову олію або розбавте першу олію з невиразним запахом – горіховою, кукурудзяною або соняшниковою.

Важливо! Для правильної консистенції вибирайте рафіновану олію. Нерафінована зробить соус занадто густим, і він почне розшаровуватися.

Майонез – заборонений продукт або вишукана страва?

  •  Підготуйте інгредієнти

Усі інгредієнти для приготування майонезу мають бути кімнатної температури. Подбайте про те, щоб дістати яйця й інші продукти, що зберігаються в холодильнику, за пів години до початку приготування.

  • Проаналізуйте призначення готового майонезу

Якщо на виході ви хочете отримати заправку для салату або жирний ПП майонез, розбавте готовий соус один до одного з грецьким йогуртом.

Для прихильників правильного харчування рекомендується скуштувати саме цей рецепт. Адже навіть напис «низькокалорійний» на етикетці соусу в супермаркеті не дає вам гарантії, що він не додасть жодного граму зайвої ваги. До того ж домашній ПП майонез ще й стане корисним вітамінним внеском у ваш раціон.

  • Створюйте нові варіації соусу

Креатив – дуже важлива складова на кухні. Без нього ми б ніколи не скуштували й половини тих страв, які міцно засіли в наших серцях. Домашній майонез не боїться спецій. Він поєднується з ними всіма, даруючи нові кулінарні тандеми на столах.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також