Мелатонін: спи і молодій з «гормоном сну»

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Мелатонін: спи і молодій з «гормоном сну»

Вчені стверджують, що мелатонін є омолоджувальним гормоном, пік вироблення якого відбувається уві сні з 00:00 до 05:00 години ранку. Спати в цей час є обов’язковою рекомендацією Beauty HUB!

Мелатонін – це гормон, який виробляється у природний спосіб у шишкоподібній залозі головного мозку під час сну і відповідає за контроль внутрішніх фізіологічних годин.

Вироблення мелатоніну регулюється світлом. Коли ми зазнаємо впливу світла, то рівень мелатоніну зменшується. Вночі, коли темно, рівень мелатоніну зростає, ми починаємо позіхати, стаємо млявими і сонними.

Люди з порушеннями вироблення мелатоніну стикаються з передчасним старінням, частими недугами, ожирінням, цукровим діабетом, зниженням сексуальної активності, емоційною загальмованістю тощо.

Мелатонін, діючи як потужний антиоксидант, захищає тканини шкіри від негативного впливу вільних радикалів, які ведуть до зморшок, тьмяного кольору обличчя та ін. Дійсно, завдяки здоровому і міцному сну ви будете виглядати на 10 років молодше.

Користь мелатоніну

Мелатонін заспокоює, нормалізує тиск, є потужним антиоксидантом, уповільнює метаболізм, регулює піки розумової, фізичної та сексуальної активності й не тільки. І головне, мелатонін є порятунком в разі порушення сну.

Мелатонін, що приймається всередину за 30-60 хвилин до сну, скорочує час, необхідний для засипання.

Мелатонін: спи і молодій з «гормоном сну»

Добавки мелатоніну допоможуть ров’язати будь-які проблеми зі сном, проте перед їх купівлею і прийомом проконсультуйтеся зі своїм лікарем і все-таки намагайтеся самостійно виробити в собі і своєму тілі звички, що сприяють гарному і глибокого сну.

Шкідливі звички, такі як читання в ліжку, вживання занадто великої кількості кофеїну і нічники, можуть призвести до проблем зі сном. Заново навчитися засинати можна і потрібно!

Якщо відмова від книг, кофеїну і нічника не допомагають, то причиною безсоння може бути розлад сну або прийом деяких лікарських препаратів. Переривчастий сон, передчасне пробудження також може бути наслідком пізнього прийому їжі, частою зміною часових поясів, малорухливого способу життя, тривоги тощо.

Дозування 

Доведено, що навіть мінімальна кількість мелатоніну (0,1 до 0,5 міліграма) в рази покращує якість сну. Мелатонін продається в аптеках і відпускається без рецепта лікаря. Мелатонін є кращою альтернативою будь-якого снодійного, оскільки він є природним гормоном і не спричиняє звикання.

Побічні явища

Прийом добавок мелатоніну не має жодного токсичного впливу на організм. Побічним ефектом прийому мелатоніну може бути порушення нормальних циклів сну (в разі, якщо препарат було прийнято в неправильний час), головний біль, депресія, «розбитий» стан з ранку і вдень, діарея, запаморочення, амнезія. Можуть спостерігатися галюцинації та навіть снитися кошмари.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також