Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

Молочна сироватка утворюється при скисанні молока. Застосовується вона не тільки в харчуванні, але і в косметології. Розповімо, як використовувати молочну сироватку для обличчя та волосся, як вона працює для схуднення.

Молочна сироватка – це мегакорисний продукт, який виходить після згортання молока. На смак може бути як кислуватою, так і солодкою – усе залежить від того, після виготовлення якого продукту вона утворилася. Дізнайтеся про користь молочної сироватки, як правильно її пити і застосовувати для обличчя та волосся.

Чим корисна молочна сироватка, протипоказання до застосування

Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

Виділяють три види молочної сироватки, у кожного з них свій склад, калорійність (18-27 ккал на 100 г) і смак.

  • Сирна, виділяється після виготовлення сиру, має кислуватий смак.
  • Підсирна, виходить у процесі виготовлення сиру, на смак солодка.
  • Казеїнова, формується при виготовленні казеїну.

Сироватка також може бути сухою, її використовують для приготування дитячого харчування, протеїнових коктейлів для спортсменів тощо. Про який б вид сироватки не йшлося, приблизно 90% в складі – це вода. Проте можна сміливо говорити про такі корисні властивості молочної сироватки для внутрішнього і зовнішнього застосування, як:

  • збагачення організму вітамінами і мінеральними речовинами: калієм, кальцієм, магнієм, фосфором, вітамінами групи B, омега-3, ліноленовою, молочною, аскорбіновою, нікотиновою та мурашиними кислотами, сприяє виробленню сератоніну («гормону щастя»);
  • зміцнення імунітету, заповнення енергії;
  • поліпшення обміну речовин, саме тому молочну сироватку радять вживати тим, хто страждає на ожиріння і прагне схуднути;
  • виведення з організму зайвої рідини, протинабряковий ефект;
  • сприяє звільненню інсуліну завдяки лактозі;
  • нормалізація тиску, зміцнення стінок судин, поліпшення кровообігу;
  • регулювання роботи шлунково-кишкового тракту, наприклад, уповільнення процесів газоутворення і бродіння в організмі, що корисно для мікрофлори кишківника, послаблювальний ефект;
  • позитивний вплив на шкіру, оскільки сироватковий протеїн сприяє збільшенню вироблення колагену і еластину;
  • захист від лупи, запобігає випаданню та прискорює ріст волосся, надає їм блиск і силу;
  • у спортивному харчуванні суха молочна сироватка використовується для набору м’язової маси і зниження рівня холестерину.

Не можна пити молочну сироватку тим, у кого нестерпність молочного білка. Також варто звертати увагу на термін придатності продукту, адже в простроченому активно розмножуються шкідливі мікроорганізми. Зазначимо і послаблювальний ефект молочної сироватки, тому не варто зловживати продуктом. Оптимально пити близько трьох склянок молочної сироватки на день.

Молочна сироватка: рецепти для здоров’я та краси

Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

Отримати молочну сироватку в домашніх умовах досить просто. Залиште молоко в теплому місці на 12-24 годин, і воно згорнеться. Далі потримайте суміш на водяній бані, в результаті сир і молочна сироватка відокремляться один від одного.

Вживати всередину можна по-різному. Найпопулярніше – як основа для смузі, оскільки відмінно поєднується і з ягодами, зеленню, а також для приготування холодних супів, наприклад, окрошки. Готують з молочної сироватки коктейлі та желе, а також млинці й оладки.

Ми вже згадували, що молочна сироватка сприяє виробленню колагену, шкіра стає гладкою і підтягнутою, зникають дрібні зморшки. Окремо зупинимося на поліпшенні відновлювальної функції епідермісу, а саме очищення від відмерлих клітин. Засоби з молочною сироваткою в складі рекомендується наносити на шкіру з пігментними плямами, запаленнями.

Зберігати продукт рекомендується виключно в холодильнику в скляному посуді. Оптимальний термін застосування – 5-10 днів. Молочну сироватку можна заморозити в пластиковій тарі або формочках для льоду.

Молочна сироватка для волосся: рецепт маски з нікотиновою кислотою

Змішайте 1 склянку сироватки з 1 ст.л. реп’яхової олії й 1 ампулою нікотинової кислоти. Наносіть масажними рухами на шкіру голови. Надягніть шапочку для душу, а зверху оберніть голову рушником. Залиште на 60 хвилин, змийте шампунем. Рекомендована періодичність: 1 раз на 7 днів.

Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

читайте також

Маска для волосся з молочною сироваткою і червоною глиною

Змішайте 15 г червоної глини з молочною сироваткою, додайте 4 краплі ефірної олії грейпфрута. Консистенція має нагадувати густу сметану. Наносити маску треба на вологе волосся біля коренів, змити через 30 хвилин. Роблять 2 рази на тиждень.

Маска для обличчя з ліфтинг-ефектом з вівсяним борошном і молочною сироваткою

Зробіть кашку з яблука, додайте до неї 1 ст.л. вівсяної муки і 2 ст.л. молочної сироватки. Перемішайте масу до однорідності. Нанесіть маску на обличчя, залиште на 20 хвилин, змийте прохолодною водою. Робіть таку маску раз на 7 днів.

Молочна сироватка: користь, застосування в косметології

Скраб для особи на основі молочної сироватки та кави

Змішайте 2 ст.л. молочної сироватки з 1 ч.л. кавовій гущі. Перемішайте до отримання однорідної маси. Акуратно масажуйте обличчя, уникаючи шкіри навколо очей. Тривалість скрабування: близько 3 хвилин. Змийте теплою водою, тонізуйте та намажте обличчя зволожувальним кремом. Повторюйте скрабування раз на тиждень.

Компрес з молочної сироватки для тонізації

Візьміть марлевий відріз, згорніть його в кілька шарів. Зробіть прорізи для очей, носа і губ. Змочіть саморобну маску в сироватці, покладіть на обличчя, витримуйте 20 хвилин. Вмийтеся, промокніть обличчя рушником, без розтирань. Компрес за бажання можна робити щодня.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також