Молочні продукти: користь і шкода

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Майже щодня ми вживаємо різні молочні продукти. Одні роблять це з метою схуднення, інші – заради користі організму. Однак зараз усі навколо тільки і говорять про шкоду «молочки». Чи так це насправді? З’ясувати допомогла нутриціологиня, лекторка і засновниця онлайншколи здоров’я Nina School Ніна Ходаковська.

По телевізору, у статтях, у блогерів і в інтернеті ми часто зустрічаємо інформацію про молочні продукти. Одні заявляють, що лактоза шкідлива і її необхідно виключити з раціону, а інші кажуть, що навпаки – продукти з її змістом мають користь для організму. Зараз я розповім про дві ці думках, але вживати молочні продукти чи ні, вирішувати тільки вам.

Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/

Користь молочних продуктів

Почнемо з того, яка ж користь є в «молочці». У молоці тваринного походження міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів: вітамін А і D, вітаміни групи В, кальцій, калій, йод і навіть залізо. До того ж молоко для людини – перший продукт, з яким він стикається після народження. Нехай це і молоко матері.

Нестерпність лактози

Однак науковий процес не стоїть на місці. Зараз є достовірні дані того, що молоко тваринного походження може спричинити харчову нестерпність. Лактоза, або «молочний цукор» – це основний вуглевод молока, який складається з двох цукрів – глюкози і галактози. За статистикою на сьогодні, близько 75% населення всього світу страждає нестерпністю лактози.

У дорослому віці нестерпність молочних продуктів проявляється сильніше, ніж у дитячому. Це пов’язано з тим, що при народженні немовля виробляє самостійно фермент – лактазу, яка допомагає розщеплювати лактозу з материнського молока. Але з віком здатність самостійно синтезувати лактазу знижується, а в дорослому віці зникає зовсім.

Молочні продукти: користь і шкода

Ознаки та симптоми лактозної нестерпності

Дуже важливо розуміти, є у вас нестерпність молочних продуктів чи ні. Тому що тривале їх вживання може призводити до певних наслідків: різні розлади травлення (діарея, нудота, блювота, черевні судоми, болі в животі, метеоризм, підвищене газоутворення), головні болі, розлади нервової системи (порушення сну, нервозність, депресія). Інакше кажучи, людина може почуватися погано і не розуміти справжніх причин, чому.

Як  виявити

Аби діагностувати нестерпність лактози і казеїну (вуглеводи коров’ячого та козячого молока), достатньо здати венозну кров, практично в будь-якій лабораторії. Цей тест не дуже дорогий і дає точне розуміння того, є у вас нестерпність лактози чи ні. Під час інтерпретації аналізів результат може бути такий: тип Т/Т, тип С/Т і тип С/С. Якщо ви здали аналіз і побачили у себе результат Т/Т – це означає, що ваш організм легко засвоює молочні продукти і нестерпності у вас немає. Варіант С/Т означає, що на сьогодні у вас в організмі є проблеми з засвоєнням лактози, які можуть бути спричинені різними захворюваннями, такими як запалення товстої кишки, целіакія, гастроентерит і навіть нерегулярне харчування. І варіант С/С означає повну нестерпність лактази.

Що робити

Якщо ви точно знаєте, що у вас є нестерпність молочних продуктів тваринного походження, є два варіанти виходу: замініть молочні продукти тваринного походження на рослинні (мигдальне молоко або кокосове), або під час вживання молочних продуктів приймайте ферменти, які містять лактазу. Ферменти допоможуть правильно розщепити і засвоїти основний вуглевод молока.

Дуже часто харчову нестерпність плутають з алергією. Але алергія – це миттєва реакція організму на ті чи інші продукти. Й алергія більш небезпечний стан організму, ніж нестерпність. Перші симптоми, що сигналізують про алергію, – це утруднене дихання, блювота і кропив’янка. Далі може виникнути набряк органів дихання, кашель, хрипи, спазми в животі, чхання, нежить, сльозотеча. Якщо вчасно не надати людині допомогу, то все може закінчитися летальним результатом в результаті анафілактичного шоку. У разі алергії на молочні продукти ферменти не допоможуть. Рішення одне – повне виключення молочних продуктів з раціону.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також