Нові тренди в естетичній медицині та косметології

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

Про тренди 2022 року, косметологічні процедури та майбутнє косметології ми дізналися у Тійни Орасмяе-Медер, провідного спеціаліста естетичної медицини.

Якими будуть тренди у новому році?

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

На це запитання я відповідаю щороку протягом останніх п’ятнадцяти, а то й двадцяти років. Поява пептидів, малоінвазивних втручань, доступних лазерних технологій, прорив у галузі нехірургічного ліфтингу, спрямований терапевтичний вплив на мікробіом шкіри і навіть поява можливостей впливати на експресію генів клітин шкіри – все це дійсно увійшло або входить до щоденної практики лікарів естетичної медицини у двадцять першому столітті.

Хотілося б і цього року говорити про таке. Тим більше, у моїй спеціальності – розробці зовнішніх засобів для дії на шкіру – відбувається дуже багато цікавого.

Ми набагато краще стали розуміти можливості, які відкривають нам взаємодію з мікробіомом і схоже, що наблизилися до вирішення проблеми біоплівок. А це означає, що у нас буде можливість ефективніше запобігати бактеріальним ускладненням після ін’єкцій або різних шліфовок і справлятися з деякими хворобливими станами шкіри, в тому числі і з акне.

Найкраще розуміння природи появи запахів людського тіла та можливості співпраці з мікробіомом – це поява нового покоління косметичних засобів, що набагато більш глобально діють на шкіру, ніж дезодоранти. «Запах старості», «запах запалення», зміни шкіри в складках тіла – нові засоби дозволяють швидко позбутися таких неприємностей.

Нові дослідження в галузі молекулярних механізмів старіння теж несуть позитивні новини і поява нових інгредієнтів, які спрямовано і точно можуть скоригувати клітинні помилки, що накопичуються з віком.

Маскне

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

Але, на жаль, основним трендом 2022 року буде не корекція зморшок чи пігментації, а лікування станів, спровокованих заходами контролю пандемії, прийнятими в більшості країн світу.

У 2020 році з’явився новий фактор, що впливає на стан шкіри — необхідність постійного носіння масок. У багатьох країнах маски були обов’язковими для носіння протягом багатьох місяців навіть на вулиці і вони залишаються обов’язковими для носіння в приміщеннях. Навіть там, де розпорядження про обов’язкове носіння масок поза медичними установами було скасовано, дуже багато людей продовжують носити їх, прагнучи уникнути зараження.

Це призвело до появи нового стану, яке отримало назву «маскне» – запальні зміни шкіри, пов’язані з носінням маски.

У класифікації, маскне на сьогоднішній день визначається як підтип acne mechanica. Крім цього, велика кількість людей відзначає підвищення чутливості та подразнення шкіри, підвищення частоти шкірних алергічних реакцій в зоні обличчя. Найнеприємніший наслідок – це погіршення стану шкіри пацієнтів, які страждають на такі хронічні дерматози, як акне та розацеа.

Стан шкіри після захисної маски

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

Дослідження Galderma, опубліковане 19 лютого 2021 року, виявило, що стан шкіри 63% пацієнтів з розацеа погіршився через носіння масок, причому 72% відзначають появу папульозно-пустульозних елементів. При цьому 21% пацієнтів протягом року не мали змоги отримати консультацію з дерматологом (країни ЄС, Канада). Дослідження стану шкіри пацієнтів з акне в Італії продемонструвало, що у 100% пацієнтів, які страждають на хронічне акне, відбулося значне погіршення стану шкіри та посилення важкості захворювання після шести тижнів щоденного використання масок. Як і пацієнти з розацеа, пацієнти з акне відзначають відчутне зниження якості життя, пов’язане з погіршенням захворювання.

Терапія маскне

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

Основним терапевтичним інструментом у лікуванні маскне та допомоги пацієнтам з дерматозами у цій ситуації є відмова від носіння маски, що для багатьох з них неможливо з низки причин.

Враховуючи величезну кількість людей, яких торкнулася ця проблема, пошук зовнішніх засобів для мінімізації пошкодження та шкоди, що завдає шкірі носіння масок у побуті, стає одним з основних трендів косметичної індустрії у 2022 році. Надії пов’язують з появою нових засобів із використанням пребіотиків та пробіотиків, оскільки достовірно підтверджено те, що маска створює незвичайний мікроклімат для шкіри, що полегшує розмноження C.acnes та Demodex folliculorum.

Крім того, механічний контакт шкіри з маскою створює мікропошкодження та сприятливі умови для розвитку запалення шкіри. Відповідно, протизапальна ефективність, можливість посилювати імунний захист шкіри та здатність до природної регенерації і відновлення захисної мантії шкіри виходять на перший план.

Тренди у косметології 2022

Нові тренди в естетичній медицині та косметології

В цілому, основним трендом 2022 року у розробці зовнішніх косметичних засобів будуть протизапальні засоби, що пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів, сподіваючись, що вони допоможуть попередити розвиток маскне і погіршення стану шкіри в цілому.

Ще один напрямок – розробка ефективних засобів для впливу на шкіру зони очей, тому що фокус уваги споживачів на сьогоднішній день змістився саме в цю зону, за рахунок того, що середня та нижня третина обличчя залишається закритою.

Подивимося, як розвиватиметься ситуація далі. У тому випадку, якщо носіння масок все ж таки стане необов’язковим, цей тренд може сприяти прориву і призвести до появи великого вибору засобів для чутливої ​​шкіри, шкіри з акне та розацеа. Ну, а якщо маски залишаться обов’язковими або просто популярними, то ми забудемо про те, що колись зморшки цікавили нас більше запалень.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також