Полюбити себе: 9 способів підняти свою самооцінку

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

 • Пептиди

  Пептиди

 • Біохакінг шкіри

  Біохакінг шкіри

Як часто ви чули вислів "занижена самооцінка"? Цей термін на сьогодні порівнюють з депресією. Тому топові психологи впевнені, що підняття самооцінки подібне до формування фізичної форми - потрібно наполегливо і регулярно працювати над собою, щоб досягти бажаного результату.

 

На питання як підняти свою самооцінку, не кожна з нас зможе відповісти, адже якщо стратегію підняття самооцінки розробити можна, то реалізувати її під силу одиницям. Самооцінка – це оцінювання своїх якостей і можливостей, прийняття себе і вміння критично аналізувати свої вчинки і емоції.

Полюбити себе: 9 способів підняти свою самооцінку

Уміння любити себе нерозривно пов’язане з упевненістю в своїх силах, що сприятливо впливає на соціальне життя, тому якщо ви відчуваєте, що у вас низька самооцінка, тоді варто впроваджувати в життя поради, які редакція Beauty HUB зібрала для вас. Дізнайтеся, як полюбити себе і підвищити самооцінку і впевненість в собі. Пропонуємо вам способи підвищити самооцінку, якими діляться практикуючі психологи.

Рекомендація: робіть ці вправи для підняття самооцінки щоранку, щоб швидше побачити результат.

Як підняти собі самооцінку: поради психолога

Їжте більше фруктів і овочів

“Як це пов’язано з самооцінкою?” – запитаєте ви. Все просто, коли ви робите щось корисне для свого здоров’я, наприклад, з’їдаєте по п’ять свіжих фруктів і овочів в день, тоді організм посилає повідомлення мозку про те, що ви цінуєте себе і дбаєте про те, що вам дороге. Чим частіше ви будете починати свій ранок з фруктового боулу або овочевого смузі, тим більше шансів збільшити позитивне мислення про себе.

Опишіть свої позитивні якості на папері

Підвищити низьку самооцінку можна використовуючи цікавий психологічний прийом – письмове перерахування своїх найкращих якостей. Подумайте, що найбільше вам подобається в собі: незвичайний колір очей, вміння вирішувати конфліктні ситуації або співчуття до інших. Запишіть це обов’язково і протягом дня нагадуйте собі про них. А на наступний день у цей список додайте ще два-три нових пункти. Таким чином ви будете зосереджуватися лише на тому, що вам подобається в собі, а не на тому, що вас відштовхує.

Здійсніть хороший вчинок

Стати впевненою в собі і підняти занижену самооцінку допоможе добра справа. Психологами доведено, що коли ми простягаємо руку допомоги нужденному, позитивні емоції отримують обидва учасники процесу. Чому б не зробити щось хороше, наприклад, перебрати свій гардероб і непотрібні речі віддати тим, хто дійсно їх потребує або внести свій вклад у благодійний проект.

читайте також

Займіться улюбленим видом спорту

На підвищення самооцінки впливає ваша фізична форма. Ви можете вибрати будь-яке фізичне заняття, яке вам до душі, щоб підняти свою самооцінку. Як це працює: ви займаєтеся, наприклад, табатою, в цей момент у вашому організмі виробляється ендорфін, який всім відомий як “гормон щастя”. Відповідно після закінчення заняття організм відчуває приплив енергії і позитивних емоцій, що сприятливо впливає на впевненість у собі.

Навчіться говорити “ні”

Ця проблема зустрічається у багатьох людей із заниженою самооцінкою. Невміння відмовити грає злий жарт з вами і провокує процес самобичування. Щоб цього не відбувалося, варто пересилити себе і навчитися говорити «ні», якщо та чи інша дія викликає у вас дискомфорт. Для вашої самооцінки важливо, щоб ви не обтяжували себе чужими завданнями, незалежно від того, пов’язані вони з роботою, друзями або родиною.

Виділіть собі своїх особистих півгодини

Тільки ви і ваш внутрішній світ. Зробіть щось для себе: почитайте книгу, помедитуйте, приготуйте макаруни або зробіть СПА-процедури. Побалуйте себе і ви побачите, як самооцінка почне рости, ви станете більш впевненою в собі жінкою.

Полюбити себе: 9 способів підняти свою самооцінку

читайте також

Поспілкуйтеся з трьома незнайомими людьми

Відмінний прийом, щоб перебороти невпевненість в собі. Просто скажіть “Привіт!” людині в супермаркеті або в парку, запитайте у нього про погоду або зробіть комплімент з приводу зовнішнього вигляду незнайомця. Навіщо це робити? Часто люди з низькою самооцінкою вважають, що незнайомці ззовні більш впевнені в собі, ніж вони, тому дружелюбність і товариськість допоможуть зламати цей стереотип. Спочатку буде складно, але якщо робити це на постійній основі, тоді вам буде набагато легше відчути впевненість в собі.

Зателефонуйте другові, з яким ви давно не спілкувалися

Згадали про шкільну подругу, яку не бачили вже років сто, але так хочете дізнатися як у неї справи? Напишіть або зателефонуйте їй. Як показує практика, люди з низькою самооцінкою бояться потурбувати інших. Так не повинно бути! З’явилося бажання поспілкуватися – не зупиняйте себе. Впевнені, ваша подруга буде рада почути вас.

Складіть to-do list на рік, що залишився

Підняти свою самооцінку можна склавши to-do list або планувальник цілей. Пропишіть п’ять основних цілей, яких ви б хотіли досягти, наприклад, до початку літа або до кінця року. Особистості з заниженою самооцінкою часто твердять, що вони не зможуть змінити роботу, закінчити токсичні відносини або бояться піти у відпустку. Але якщо сформулювати реалістичні цілі і поставити собі тимчасові рамки для їх досягнення, ви здивуєтеся, як швидко все збувається. І кожен раз, коли місія виконується, додається +1 до вашої самооцінки.

У вас все вийде, ми в цьому не сумніваємося!

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також