Поради нутриціолога: що необхідно знати про детокс-соки

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Мода на дорогі детокс-соки може обернутися для вас справжніми проблемами зі здоров’ям. Читайте про головні поради нутриціолога й будьте здорові!

Про детокс останні кілька років не говорили тільки ледачі. Цей термін набув особливої популярності п’ять років тому, коли про нього заговорили величезна кількість експертів з правильного харчування в США, а також багато голлівудських знаменитостей. Зараз кожен вносить своє бачення в цей термін: для одних детокс – це для здоров’я, а для інших – це спосіб схуднення. Редакція Beauty HUB вирішила поспілкуватися з дипломованим нутриціологом, засновницею школи правильного харчування theBODY school Софією Рожко і дізнатися, що ховається за словом «детокс» і чим небезпечні так звані детокс-соки.

София Рожко

Софія Рожко

У 2013 році в Гарвардській школі охорони здоров’я було опубліковано дослідження, в якому вивчили ризик захворювання на діабет II типу при різному харчуванні: перша група вживала цільні фрукти, а друга вживала соки. Друга група мала підвищений ризик цього захворювання. Але ж одна з найпопулярніших детокс-методик – це харчування на соках і смузі. Детокс-дієти виглядають заманливо, але вони можуть призвести до того, що ви погладшаєте і втратите м’язи в довгостроковій перспективі.

Розберемо деякі причини, чому «чистки» є повністю фіктивними.

 1. Нема потреби в додатковій детоксикації

У кожному організмі продумана надефективна система для фільтрації більшості шкідливих речовин. Два органи, які можуть впоратися з виведенням і знешкодженням токсинів, – це печінка і нирки. У той час як наші нирки фільтрують кров і видаляють будь-які відходи метаболізму, наша печінка переробляє вміст ліків і зайнята знешкодженням будь-яких хімікатів, які ми вживаємо. Через нирки виводяться метаболіти, що виникають під час розпаду білків, в тому числі сечовина, сечова кислота, индикан і креатинін. Допомога організму потрібна тільки тоді, коли нирки і печінка не можуть впоратися зі своїми функціями, і допомагати в такому випадку має лікар.

 1. Детокс-соки не містять білка і клітковини

Білок – це необхідний будівельний матеріал для всього нашого тіла, в тому числі клітин крові, гормонів і клітин-антитіл, що знищує шкідливі мікроби і віруси. Уявіть, що така детокс-терапія може тривати до трьох днів, і це завдає сильної шкоди здоров’ю та імунітету. Також такі соки часто позбавлені клітковини, а це важливий компонент фруктів і овочів. Без клітковини детокс-соки – це шприц з глюкозою, яку ми пускаємо по вені.

Всё о детокс соках

 1. Низький вміст калорій в соках не допомагає схуднути

Те, що для багатьох дівчат звучить як аргумент, насправді є черговим недоліком. Низький вміст калорій (найчастіше детокс-програми розраховані на 800 калорій на день) – це 1/3 норми для жіночого організму. Якщо ви проходите десятиденний детокс, тіло вмикає режим «накопичення» і намагається зберегти кожну калорію, сповільнюючи при цьому метаболізм. І щойно ви повернетеся до звичайного харчування, вага повернеться сторицею.

 1. Вживання соків дуже небезпечно для людей з гастритом і підвищеною кислотністю шлунка

Можливо, ви навіть не підозрюєте у себе схильності до подібних захворювань. Однак якщо є схильність, то на детоксі вона може трансформуватися в захворювання. Якщо ви неправильно харчувалися або часто уникали повноцінного вживання їжі і продовжуєте будувати свій раціон на перекусах і подібних детокс-соках, то замість очищення ви заробите в кращому випадку печію, а в гіршому – гастрит або виразку.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також