Скребок для язика: навіщо він потрібен, як вибрати і користуватися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Скребок для язика: навіщо він потрібен, як вибрати і користуватися

З дитинства нам розповідали, що щодня необхідно чистити не тільки зуби, але й язик. Це роблять зубною щіткою: або щетиною, або ребристим шаром на зворотному боці. А ви знали, що для очищення язика є спеціальне пристосування – скребок?

 

Скребок для язика – популярний б’юті-гаджет в аюрведі, а також сучасній стоматології. Розповімо, навіщо чистити язик, як скребки для язика допоможуть покращити якість життя, дізнаєтеся, на що звертати увагу під час купівлі гаджета.

Навіщо чистити язик: медичний аспект

Язик бере участь у процесі пережовування їжі, саме тому на ньому накопичуються частинки, наліт, шкідливі мікроорганізми, як і на зубній емалі. Наліт на язиці може бути здоровим і нездоровим.

Природний наліт на язиці утворюється після сну і після їжі в результаті сильної спраги. Якщо почистити язик, тонкий прозорий наліт зникне. За відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту та інших патологій наліт не видає неприємного запаху.

Нездоровий наліт на язиці не зникає протягом усього дня, він ущільнюється, дихання стає смердючим. Також може спостерігатися набряклість органу, виникають тріщини, слизова стає жовтувато-коричневого кольору.

Скребок для язика: навіщо він потрібен, як вибрати і користуватися

Очищуючи язик, ви:

  • уникнете розвиток карієсу, адже мікроорганізми не будуть виробляти кислоту, що руйнує зубну емаль. Якщо не почистити язик, то після чищення зубів патогенні мікроорганізми перейдуть з брудного язика на чисті зуби;
  • позбудетеся неприємного запаху з рота – галитозу. Згідно з результатами численних досліджень, після чищення язика у 70% людей зникає неприємний запах з рота;
  • видалите наліт, який є живильним середовищем для бактерій. Вони дислокуються на смакових сосочках, в борознах і височинах язика, утворюючи біоплівку. Позбутися нальоту простим полосканням неможливо;
  • підвищите чутливість смакових рецепторів – смак звичайної їжі буде відчуватися набагато яскравіше;
  • зробите профілактику зубного каменю, а також низки захворювань порожнини рота (стоматит, гінгівіт, глосит тощо).

Дітям чистити язик рекомендується, починаючи з 4 років, до цього віку достатньо просто доглядати за порожниною рота.

Сучасні стоматологи не рекомендують чистити язик класичною зубною щіткою, краще використовувати для цього насадки для іригатора або електричної зубної щітки, гелі для язика, спеціальний скребок. Останньому приписують не тільки функції гігієни, а й очищення духовного. Аюрведа використовує діагностику з язика як дзеркало всіх інших внутрішніх органів і їх стану.

Як вибрати скребок для язика

Скребок для язика: навіщо він потрібен, як вибрати і користуватися

Який скребок для язика краще? Цей б’юті-гаджет роблять або з металу, або з пластику, при цьому твердість у скребка має бути помірною, щоб не поранитися, але водночас повністю очистити язик від нальоту.

Наконечник у скребка нагадує ложку або лопатку. Щоб уникнути блювотного рефлексу під час чищення кореня язика, скребок роблять плоским. Б’юті-гаджет потрібно міняти з періодичністю в шість місяців.

Як користуватися скребком для язика: докладна інструкція

Скребок для язика: навіщо він потрібен, як вибрати і користуватися

  1. Очищайте язик після того, як почистили зуби і прополоскали рот.
  2. Візьміть скребок за ручки двома руками.
  3. Очищають язик легким безперервним натисканням, рухи мають нагадувати підмітання в одному напряму. Не можна очищувати язик поперечними рухами або натискати дуже сильно, щоб не пошкодити слизову органу.
  4. Починають процедуру від кореня язика (якнайдалі), а закінчують кінчиком.
  5. Гігієна язика має тривати 30 секунд, це приблизно 5 підходів. Такої кількості достатньо, щоб позбутися нальоту. Показник чистоти – рожевий колір язика.
  6. Очищайте інструмент водою після кожного руху.
  7. Прополощіть рот водою.

Дітям до 8 років очисні процедури язика допомагають робити дорослі. Схема очищення не відрізняється, тільки натискання потрібно максимально послабити. Крім поверхні язика, необхідно чистити його боки, а також внутрішню поверхню щік.

Чистити язик рекомендується відразу ж після пробудження вранці до сніданку і пиття і ввечері перед сном.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також