Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

«Я – соціопат». Цей вислів можна дедалі частіше зустріти у повсякденному спілкуванні. Багато хто романтизує цей розлад особистості, як і близьку до нього соціофобію, але обидва є асоціальними розладами особистості з різними типами прояву. Чи варто боятися соціопатів? У статті будуть відповіді на найцікавіші питання про них.

Хто такий соціопат?

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

Основний прояв соціопатії простежується в ігноруванні соціальних норм, агресивній поведінці та сприйнятті людей як ресурс, яким можна користуватися. Соціопат не може підтримувати тривалі близькі зв’язки з кимось одним, але перед корисною людиною він, як хамелеон, змінить свій вигляд і стане тим, якого шукав все життя.

Насамперед соціопат – це людина, якій чужі почуття совісті, провини та каяття. Часто він має неймовірну силу чарівності, перед якою важко встояти навіть недовірливій людині. Психолог Катерина Лім порівнює соціопата з дитиною, яка спалахує від будь-якого імпульсу. З її слів, така яскравість емоцій породжує відчуття, що ця людина має божевільну енергетику і дивиться на вас так, як ніхто раніше.

Соціопат – людина імпульсивна. Він живе одним днем ​​і часто не має терпіння – мусить отримати те, що хоче, тут і зараз. Тому несвідомо використовує маніпулятивні техніки, буває запальним й агресивним. Про соціопатів говорять, «що йде по головах». І справді, якщо така людина побачила перед собою мету, справедливість, чесність і  співчуття сховаються ще глибше в туман, ніж були раніше.

 Чи я соціопат, якщо впізнаю себе в його визначенні?

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

Більшість людей сприймає соціопатів і соціофобів як два повноцінні незалежні поняття. Однак якщо розібрати їх на маленькі деталі, ми виявимо кілька від кожного у своїй особистості. Таким чином, можна зробити висновок, що кожен з нас частково соціофоб і частково соціопат. Головне завдання здорової людини – знайти золоту середину між ними і не перевалюватись надто сильно на той чи інший бік.

 Чому здається, що в момент знайомства соціопат знає мене сто років?

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

«Ми з тобою такі схожі» – найчастіша і найнадійніша формула знайомства у соціопатів. Як уже було сказано вище, соціопат – це свого роду соціальний хамелеон, який заради своїх інтересів може стати будь-ким: шанувальником балету або фанатом важкого року. Все залежить від уподобань  його «жертви».

Соціопат може стежити за вами перед знайомством у соціальних мережах або через друзів, дізнаватися про вас через знайомих або спостерігати за вами у колективі. Що більше інформації він збере, то більше зброї буде в його руках.

читайте також

Як одна людина може бути двома абсолютно різними особами з різними людьми?

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

Ще один маніпулятивний інструмент соціопата – акторська гра. Спілкування в соціумі для такої людини представляється як сцена широкого спектра імпровізацій. На роботі він зіграє роль найкращого фахівця у всьому світі, вдома він – ідеальний сім’янин, а на тусовці – душа компанії. Коли ви станете «жертвою» соціопата, він обов’язково стане вашим найкращим і відвертішим другом чи коханцем. Не кине вас у біді, підтримає у складній ситуації. Але щойно він отримає бажане, всі барвисті декорації раптово впадуть, а сама людина магічно розтане в повітрі.

І для жінок, і для чоловіків із соціопатичним розладом характерні маніпуляції за допомогою сліз. Щойно така людина виявляється загнаною в кут, спійманою на місці злочину, вона починає грати почуття болю, спустошення, проливати гіркі сльози і всім виглядом показувати, що все це вона відчуває з вашої вини.

Багатьом уже відоме слово «газлайтинг». Це маніпулятивна дія, за якої людина, у цьому випадку соціопат, намагається довести вас до божевілля. Він переконує вас, що те, що сталося або сказане щойно – лише ваша вигадка, або навпаки переконує, що ви сказали те, чого насправді не говорили. Це один із найагресивніших і найнеприємніших маніпулятивних інструментів людей з асоціальними розладами особистості.

Як правильно спілкуватися із соціопатом?

Соціопат: уникати чи налагодити стосунки?

Якщо ви запідозрили або переконані, що перед вами соціопат, найкращим рішенням буде припинити спілкування з цією людиною. Такий варіант доступний лише щасливчикам, а що робити тим, у кого соціопат – це частина сім’ї чи дружнього кола спілкування? Насамперед зверніть увагу на себе. Знайдіть усі свої слабкі сторони: ви легко зазнаєте маніпуляцій, недостатньо впевнені у собі чи навіть якщо у вас є будь-які незакриті потреби. Соціопат відчуває людину, стежить і аналізує, можливо, навіть знає про вас більше, ніж ви самі. Мінімізуйте контакт із такою людиною і завжди думайте про себе, приймайте рішення самостійно й обмірковуйте всі слова соціопата кілька разів, з різних точок зору. Будьте самостійними і впевненими в собі, тоді соціопат не зможе вами керувати і швидко втратить інтерес.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також