Список корисних продуктів для локдауну, якими можна замінити суперфуди

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

полезные продукты для локдауна

Перший локдаун показав, що змітати з полиць гречку і туалетний папір зовсім не обов’язково. Достатньо забезпечити себе невеликою кількістю універсальних і при цьому корисних продуктів, аби рідше ходити до магазину.

Під час першого тримісячного локдауну ми вже складали списки з продуктами як зі стандартним споживчим кошиком, так і з суперфудами, які допомагають наповнити день вітамінами й енергією.

Цього разу ми вирішили спробувати поєднати ці дві категорії і нагадати, що у нас є недорогі, але дуже корисні суперфуди!

Сало

бюджетные суперфуды

Сало – один з улюблених національних продуктів. У невеликій кількості (50-100 г на день) воно може бути ще і дуже корисним. У салі міститься велика кількість ненасичених жирних кислот, присутні жиророзчинні вітаміни А і Е, селен, вітаміни групи В. Крім того, сало значно покращує холестериновий обмін в організмі. Звичайно, це не червона риба, але як народний суперфуд цілком підходить.

Атлантичний оселедець

польза сельди

Атлантичний оселедець – жирна морська риба. У ній містяться ті ж Омега-3 поліненасичені жирні кислоти, за які ми так любимо червону рибу. Серед переваг оселедця – легкозасвоюваний білок, величезна кількість вітамінів (А, В2, В9, В12, D, Е, РР) і мінеральних речовин (калій, кальцій, магній, селен, залізо, хлор і сірка, фосфор і натрій). Не менш важливо перевага – ціна.

Оселедець можна їсти просто з темним хлібом, згадати про улюблене поєднання з картопляним пюре або навіть приготувати оселедцеве масло (філе оселедця перебивається блендером із вершковим маслом), з яким потім дуже смачно хрустіти підсмаженими тостами.

Пшоняна крупа

польза пшенной крупы

Пшоно – ще один дешевий суперфуд. Саме їм можна замінити модне кіноа, яке цінують за високий вміст білка, легко засвоюваного організмом, заліза і вітамінів групи. Однак пшоно і гречка не поступаються йому в цьому.

Особливу увагу варто звернути на вітамін В6, який прискорює метаболічні реакції організму, фосфор, який відповідає за ріст і зміцнення кісток і зубів й утримання кальцію, і магній (бере участь у всіх процесах діяльності серцевого м’яза).

Крім того, це дешево і може бути дуже смачно, оскільки варіантів простих і смачних каш з пшона багато. Досить просто відварити з вершковим маслом і покришити туди трохи бринзи. А якщо додати ще й шкварок, то вийде своєрідний банош.

читайте також

Овес

полезные свойства овса

Овес – це не ті тоненькі пластівці, які можна приготувати, запаривши їх гарячою водою, хоча й вони будуть корисні. Йдеться про грубий овес, який потрібно довго варити (не менш як годину) і бажано замочувати на ніч.

Це справжнісіньке джерело, повне вітамінів й інших корисних мікронутрієнтів: вітаміни (А, бета каротин, вітаміни групи В, Е, РР, Н і ніацин), макроелементи (калій, кальцій, кремній, магній, фосфор, натрій, сірка, хлор), мікроелементи (алюміній, залізо, йод цинк та інші), насичені, ненасичені та поліненасичені жирні кислоти (в тому числі Омега-3 й Омега-6), і повний комплекс амінокислот.

Як і з пшоном, різноманітність варіантів рецептів з вівсянкою безумовно прикрасить ваше меню: солодкі й солоні, з м’ясом, печінкою, овочами, сирами, з ягодами і фруктами – можна вибрати на будь-який смак.

Гарбуз

полезные свойства тыквы

Гарбуз – продукт досить доступний і при цьому дуже корисний. У ньому є і вуглеводи, і жири, і білки. У гарбузі містяться вітаміни (А, група В, С, Е, Н, бета каротин, К, РР і ніацин), макро- і мікроелементи (калій, кальцій, магній, натрій, йод, залізо, цинк і багато інших), а також Омега-3 й Омега-6 жирні кислоти – повний набір.

Гарбуз можна їсти сирий, можна запекти з медом або зробити солоний варіант з оливковою олією і травами, а можна приготувати рагу, додавши трохи картоплі та квасолі. І, звичайно ж, супи-пюре, які з гарбузом виходять просто дивовижними.

Таких продуктів дуже багато, і ми вибрали бюджетні, найпоширеніші й трохи незвичайні варіанти. Це класика, про яку іноді незаслужено забувають, замінюючи її модними новинками зі світу ЗСЖ.

Якщо додати до зазначених продуктів картоплю, бобові, інші зернові (рис і гречка), прості овочі та фрукти і трохи м’яса, вийде збалансоване і корисне меню.

Підписуйся на нашу сторінку в Instagram і не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також