В чому користь шипшини для організму і як її застосовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

В чому користь шипшини для організму і як її застосовувати

Осінь — сезон шипшини, яку багато народів вважають символом здоров’я і краси. Згідно з їхніми традиціями, щоб зміцнити імунітет достатньо просто додати до свого раціону декілька червоних ягідок. Чи правда це?

Шипшина — родич троянди, який мусульмани ще багато сотень років тому записали до списку священних рослин. Згідно з записами стародавніх лікарів, плодами цієї рослини лікували велику кількість хвороб, від застуди до розладів шлунка. Сьогодні, звісно, лікарі викреслили цей продукт зі списку своїх робочих інструментів, але і тепер рекомендують вживати його для профілактики хвороб і підтримки імунітету.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Harriet Coleman (@herbalistharriet)

«Шипшина містить багато корисних речовин. Наші предки визначили це інтуїтивно, ми ж довели шляхом наукових досліджень. Дієта, яка включає шипшину, може допомогти зменшити запалення в організмі, окислювальний стрес і зміцнити імунітет», — говорить американська дослідниця Яна Гайслова.

Шипшина: користь для організму

Шипшина — потужне джерело великої кількості вітамінів та мікроелементів. Крихітні ягідки містять цілий спектр корисних вітамінів та мікроелементів. В них також містяться пектинові речовини, феноли, органічні кислоти, солі заліза, магнію, кальцію і фосфору.

Плоди шипшини цінують насамперед за великий вміст у ній вітаміну С. Зокрема аскорбінової кислоти в цих ягідках міститься у 10 разів більше, ніж у смородині та до 50 (!) разів більше, ніж у популярних лимонах. Вітамін С цінний для організму тим, що захищає молекули від пошкоджень, тобто вберігає організм від негативного впливу зовнішніх факторів та інфекцій. Крім того, аскорбінова кислота необхідна для синтезу й підтримки здорового балансу гормонів в організмі.

В чому користь шипшини для організму і як її застосовувати

Шипшину також називають чудовим антибактеріальним засобом. Вона допомагає захистити ваш організм від інфекцій і підвищити резистентність до різноманітних хвороб. Відтак, шипшина запеклий ворог герпесу, кишкової палички, ГРВІ.

Шипшина допомагає відновити баланс мікрофлори кишківника. Доведено, що вона нормалізує діяльність кишково-шлункового тракту, покращує травлення і виводить шлаки з організму. Також плоди шипшини нормалізують рівень глюкози.

Завдяки високому вмісту вітамінів Р і К шипшина позитивно впливає на кровоносну систему. У США нещодавно було проведено дослідження, у межах якого понад 30 людей із проблемами серця впродовж шести тижнів приймали настій шипшини. Наприкінці експерименту у всіх учасників нормалізувався артеріальний тиск, знизився рівень загального холестерину та холестерину ЛПНЩ (“поганого”).

Чи може шипшина заподіяти шкоду

В чому користь шипшини для організму і як її застосовувати

Загалом шипшина — досить безпечний та стабільний продукт. Однак висока концентрація вітаміну С відносить шипшину до алергічних продуктів. Тож захоплюватися цими ягодами не варто, особливо тим, хто страждає від переїдання цитрусовими. Разом із міцним імунітетом ви можете отримати подразнення на тілі. Також споживання високих доз шипшини може спричинити нудоту, розлад шлунку, закреп і печію.

Шипшину не рекомендовано вживати тим, хто хворіє на цукровий діабет, хворобами нирок та жовчного міхура.

Як використовувати шипшину

Чай із шипшини

Чай із шипшини

Найпростіший варіант використання шипшини — заварити з неї чай. Чай із шипшини можна заварювати як у чайнику, так і  в термосі. Дві столові ложки подрібнених ягід заливають склянкою окропу й настоюють 8–10 хвилин.

Плоди шипшини можна поєднувати з зеленим чаєм або каркаде. Щоб чай був смачним і ароматним, його заварюють у термосі. Для цього беруть три столові ложки шипшини, одну чайну ложку чаю й цукор до смаку, настоюють упродовж двох годин.

Відвар із шипшини

Відвар із шипшини

Відвар із шипшини — більш концентрована версія чаю. На думку деяких експертів, його можна вживати не лише в профілактичних цілях, але й лікувати деякі недуги. Звісно, після погодження з лікарем.

Для того, щоб зробити відвар із шипшини, можна з вечора залити плоди окропом і закрити в термосі. На ранок напій готовий. Корисно пити натщесерце.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також