Як позбутися цукрової залежності: докладна інструкція

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Що б такого з'їсти, щоб схуднути? Або, наприклад, чим замінити цукор, щоб не було нестерпно боляче дивитися на себе в дзеркало? Розповідаємо про солодкі альтернативи, які допоможуть вам позбавитися цукрової залежності.

Люди, які не хочуть брати на себе відповідальність за своє здоров’я, кажуть: «Ви все одно помрете». Люди-гедоністи твердять: «Я не хочу обмежувати себе в чомусь або руйнувати своє життя. Я хочу отримувати задоволення від їжі». Так, це вірно, жити треба з радістю, але якість старіння точно буде погіршуватися. А це зовсім не те, чого ви прагнете, щоб не залежати від ліків, «не розсипатися» від болю при відсутності фізичної активності і зберігати на високому рівні свої розумові здібності. Як не бути цукровим наркоманом, розповімо в цій статті.

Шкідлива їжа і зловживання алкоголем – це вид наркоманії. Перша думка, яка спадає нам на думку, коли ми хочемо їсти або у нас стрес – поїсти солодкого. Тому що цей процес приносить відчуття полегшення. Такий вид наркоманії входить і в звичну для нас діяльність (наприклад, азартні ігри, секс, шопінг, бокс). І будь-яку речовину або засіб (наприклад, алкоголь, нездорова їжа, ліки, що відпускаються за рецептом, марихуана, кокаїн) людина вживає, аби відчути полегшення. Отже, їжа в даному випадку має більший контроль над людиною, ніж людина – над нею.

Іншими словами, не дивлячись на первинне полегшення, в довгостроковій перспективі є несприятливі наслідки. Дійсно, так і цукрова залежність впливає на звичайні життєві обов’язки, такі як робота, стосунки або підтримання здоров’я. Є два способи стати на шлях змін: або ви прагнете бути тим, ким хочете бути, або йдете на дно, але потураєте своїм бажанням. Так само і з цукровою залежністю.

Вибір є?

Вибір харчування без цукру – вірний, особливо якщо у вас є хронічне захворювання.

Чим більше ваше тіло містить токсинів, тим більше потрібно часу для детоксикації. Ви повинні взяти на себе відповідальність за те, що здоров’я – це вибір.

Прийом ліків, що відпускаються за рецептом, є просто засобом для заліковування симптомів і продовження неправильного способу життя. Але якщо ваше тіло прислухається до вас, воно має слідувати вірним рекомендаціям.

Як позбутися цукрової залежності: докладна інструкція

Поступово прибираємо залежність від цукру

 • Чим замінити хліб і макарони

Замість макаронних виробів ви можете вживати зерна без клейковини (басматі – коричневий рис, просо, гречку) або бобові (боби, сочевиця, нут). Замість хліба ви можете купити борошно, приготоване із зерен без клейковини, бобових або горіхів і легко спекти свій хліб.

 • Що їсти, якщо я люблю підсолодити сніданок

Якщо ви хочете харчуватися як французи: кава і круасани на сніданок, забудьте. Ця нація все ж дотримується багатьох обмежень в їжі, крім такого фривольного харчування. А якщо у вас схильність до молочниці, цукор і солодощі абсолютно не допускаються в меню. Сніданок – це такий же прийом їжі, як і інші, тому ви можете з’їсти ті ж продукти, що на обід і вечерю. Позбавтеся цукрової залежності, наприклад, несолодким крекером, з насінням і кунжутом.

Щоб підсолодити їжу, ви можете використовувати горіхи кеш’ю або сухофрукти – інжир, урюк, курагу (до 3-4 шт. на день), які містять глюкозу і фруктозу.

Як позбутися цукрової залежності: докладна інструкція

 • Що, якщо я іноді обманюю себе?

Так, відмова від цукру вимагає завзятості, дисципліни і визнання того, що здоров’я – це вибір.

 • Чи можу я повернутися до колишньої дієті, коли я починаю правильно харчуватися?

Так! Ви вільні. Можете робити все, що захочете. Але якщо ви хочете залишатися здоровими, тоді ні, ви не можете.

 • Чи завжди я повинна готувати собі їжу самостійно?

Якщо у вашому районі немає «здорових» кафе або домашньої кухні на зразок «Пузатої хати», або магазинів кошерної їжі, так, ви повинні завжди готувати собі їжу. Немає іншого шляху.

Так, ви повинні витратити час на приготування вдома їжі. Не купуйте будь-яку перероблену їжу або фастфуд. Проте, звичайно ж, є багато продуктів, які вже готові до вживання: фрукти, горіхи, насіння і овочі.

Як подолати цукрову залежність

Ви – довічний солодкий наркоман? Не можете закінчити прийом їжі без чогось солодкого? Погано. У шлунку є «резервний бак» виключно для солодощів? Не смішіть. Звичайно, у вас багато місця для десерту на 800 калорій. А смакові рецептори не розрізняють, чи це справжня глюкоза, фруктоза або цукор, або його ударна доза.

Тяжкість залежності від цукру з’являється і після покупки смачного фраппе або айс-кави, та й взагалі просто під час стресу або будь-якого переживання. Сигаретка, кава – і ось тобі цукрова залежність.

Але є чудова новина для вас. Як і будь-яка залежність, цукрова залежність може бути подолана. На відміну від наркоманії, вам не потрібно їсти цукор ложками. Кількість цукру, якого ми хочемо, обумовлено харчовою промисловістю і нашим вибором продуктів харчування.

Щодо харчової промисловості, протягом багатьох років до продуктів додавалося більша кількість цукру. Навіть якщо ваша дієта не змінилася через 20 років, ви, безсумнівно, їсте більше цукру, а це значить, що ви, ймовірно, надаєте перевагу солодощам, навіть не усвідомлюючи цього. Харчові компанії знають це, вони вважають, що якщо вони можуть змусити вас «зачепитися» за свій продукт, додавши тонни цукру (більше, ніж у конкурента), ви будете лояльним клієнтом. Це все ви потім побачите на своїй фігурі, яким би це не здавалося фейком.

Також це може позначитися і на інших функціях – безплідді, ранньому старінні. Подумайте про продукти, доступні вам в дитинстві. Як і багато сімей, ми регулярно їли десерт після обіду (перше, друге і компот) і саме тому ми буквально жадаємо цукру, перебуваючи в залежності. Ваші поточні звички в їжі сильно залежать від цього продукту під назвою цукор.

Так само, як наш смак був обумовлений цукровою залежністю, так само ми можемо його змінити, зменшивши споживання. Процес досить простий. Якщо ви багато раз їсте, ваша потреба в їжі збільшиться, навіть якщо вам не сподобається ця їжа відразу. Так ми потрапляємо в залежність і з цукром – ми створили для нього занадто великий апетит. Щоб його зменшити, ми повинні цей процес відтворити в зворотному порядку. Некалорійні підсолоджувачі, до речі, теж солодкі, іноді навіть солодше цукру. Використання некалорійних підсолоджувачів замість цукру не зменшать вашу цукрову залежність, а збільшать.

Як позбутися цукрової залежності: докладна інструкція

Способи не залежати від цукру

На прикладі кави. Якщо ви щодня кладете багато цукру в каву (або чай), ви можете використовувати це як можливість натренувати своє небо. Потім тренування дасть можливість віддати перевагу класти його менше. Скільки пакетів або чайних ложок цукру/підсолоджувача ви використовуєте? Відніміть один. Кава або чай не буде таким же солодким, але продовжуйте так пити його протягом двох-трьох тижнів або поки ви не звикнете до цієї дозі. Як тільки звикнете до цього рівня солодощі, зменшіть кількість цукру ще на одну чайну ложку – 0,5 ч. л., і просто продовжуйте повторювати процес, поки не вистачить тільки 1 ч. л. (або 0). Ключовим моментом тут є скорочення цукру потроху. Я дійшла до пів чайної ложки. Зробити ковток кави з двома тепер дуже солодко для мене. Мені потрібен був місяць, але я зробила це. Деякі люди вважають за краще брати з собою термос. Якщо ви можете зробити це, заваривши чай або каву з потрібною кількістю цукру або без нього, здорово.

Пийте не солодку воду, а чисту воду з медом і соком лимона. Як тільки рука тягнеться за «Колою» або «Живчиком», не кажучи вже про солодкі енергококтейлі, заховайте її в кишеню. Пийте воду, де цукор замінений розведеним в ній медом, а для створення ефекту коктейлю покладіть туди ще лимон або лайм (додайте його сік).

Розбавляйте свою солодку газовану воду або промисловий сік водою. Якщо ви п’єте негазовані напої, такі як сік або лимонад, я пропоную розбавити їх, додавши більше води, ніж зазвичай. Поступово збільшуйте співвідношення води і напоїв, щоб віддалити себе від цукрового залежності.

Альтернатива перекусам. Така концепція застосовується для солодких перекусів. З’ясуйте, скільки грамів цукру і скільки калорій у ваших перекусах (йогурт, гранола й ін.). Знайдіть аналоги, що містять менше цукру і менше кДж. Наприклад, солодкий йогурт замініть турецьким або грецьким. Знову ж, остерігайтеся штучних підсолоджувачів. Вони можуть на смак бути навіть солодше, ніж цукор, навіть якщо вони містять менше грамів цукру. Це збільшить ваше бажання з’їсти тортик або тістечко, а не зменшить його. Можна в перекус включати деякі закуски, що взагалі не містять цукрів у своєму складі (мигдаль, сир, хумус), щоб перейти на несолодкі повноцінні перекуси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також