Виділення у жінок: нормальні й ні, коли треба бити на сполох

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Виділення у жінок: нормальні й ні, коли треба бити на сполох

Кожна жінка має стежити за виділеннями зі своїх статевих органів, адже вони можуть свідчити про наявність гінекологічних захворювань, і важливо не пропустити момент, коли потрібно розпочинати лікування. Щоб розуміти, які виділення нормальні, а коли варто бити на сполох, важливо дізнатися про них докладно. Розкажемо, від чого залежать виділення в жінок.

Консистенція, запах, обсяг виділень зі статевих органів у жінок залежать від фази менструального циклу, віку, гормонального фону, наявності чи відсутності статевого життя й інших чинників. Розповімо, що собою являють виділення з піхви, які бувають і що вважається варіантом норми. Дізнаєтеся, чому виділення не лікують і чи можна їх позбутися.

Що виділяється з жіночої піхви

Виділення у жінок: нормальні й ні, коли треба бити на сполох

Виділення у жінок – це фізіологічний секрет організму, як слина та шлунковий сік, піт, сльози і навіть соплі. Від виділень із піхви не можна позбутися, не варто навіть намагатися цього робити, аргументуючи бажанням бути завжди чистою. Навпаки, відсутність виділень має занепокоїти жінку, це нагода проконсультуватися з гінекологом.

Звідки беруться жіночі виділення та з чого складаються? У «складі» виділень присутній слиз, який виділяє канал шийки матки, а також злущені зі стінок матки й піхви клітини епітелію. У вагінальних виділеннях присутні мікроорганізми: бактерії (лактобактерії, палички Дедерляйна), віруси та гриби. У нормі має бути невелика кількість умовно-патогенних бактерій (мікоплазма, уреаплазма, кандида, гарднерелла). Виділення можуть бути як без запаху, так і пахнути кисло. Це нормально, оскільки виділення мають кисле середовище.

Жіночі виділення: як знайти межу норми й патології

Виділення у жінок: нормальні й ні, коли треба бити на сполох

Секрет зі статевих органів жінки починає виділятися після входження до пубертатного віку (10-12 років). До цього часу жодних виділень у дівчинки бути не має, а якщо це відбувається, ймовірно, існує проблема в розвитку статевих органів дитини або інфекцій травного тракту та сечостатевої системи. Перші виділення (прозорі або із жовтуватим відтінком) у дівчинки виникають за 12 місяців до початку менструації. Це свідчить про гормональну перебудову організму.

У жінки, що менструює, виділення змінюються залежно від фази циклу.

  • Нерясні виділення після менструації та протягом 12-13 днів. Вони рідкі або зі слизом, безбарвні, білі або жовті. У таких виділеннях можуть бути грудочки, а запах або відсутній зовсім, або кислуватий.
  • Збільшуються виділення під час овуляції приблизно на 20%. Вони стають тягучими, оскільки слизу в них більше. Колір виділень у жінки, що овулює, може темніти.
  • Виділення стають менш рясними у другій половині менструального циклу. Консистенція секрету стає кремоподібною.
  • Перед менструацією обсяг виділень знову зростає.

Характер виділень може змінюватися в разі прийомі контрацептивів, використання прокладок і тампонів, після використання різних засобів особистої гігієни (не всі вони підходять конкретній жінці), до і після вагітності й під час лактації, навіть тканина, з якої виготовлено спідню білизну, може вплинути. Виділення після статевого акту також бувають іншими (можуть виникнути згустки або підвищується рясність) і не мають лякати жінку, оскільки це вважається варіантом норми. Також впливає той фактор, чи статевий акт був незахищеним або використовувався презерватив.

Патологічні виділення з піхви: як розпізнати проблему

Виділення у жінок: нормальні й ні, коли треба бити на сполох

Поглянувши на виділення, встановити точний діагноз неможливо, прояви деяких захворювань не завжди типові. Тільки після проведення клінічних, лабораторних та інструментальних обстежень можна отримати ясність, а отже, приймати рішення про медикаментозне лікування.

Найчастіше патологічні виділення з піхви провокують інфекції та запалення статевої системи.

  • Трихомоніаз. При цьому захворюванні виділення піняться, білі, жовті, зелені, мають специфічний запах. Жінка відчуває свербіння або печіння в статевих органах, сечовипускання болісне.
  • Кандидоз. При молочниці виділення стають рясними, густими з грудочками. Також спричиняють свербіння, а статеві органи червоніють і можуть набрякати.
  • Хламідіоз не стає причиною рясних виділень, але жінка відчуває біль у нижній частині живота, сечовипускання також болісне. Зазвичай гінеколог визначає наявність хламідіозу під час огляду в дзеркалах, жовті виділення, що витікають з цервікального каналу, — головна ознака захворювання.
  • Гонорея. Для цього захворювання характерні жовтувато-білі виділення з піхви, вони помірні, але супроводжуються болем унизу живота та під час сечовипускання. Також можуть виникнути кров’яні виділення.
  • Бактеріальний вагіноз. Для нього характерні рясні виділення сірувато відтінку з неприємним рибним запахом. Симптоми вагінозу посилюються після статевого акту. З часом виділення можуть стати зеленими, липкими, вони буквально розмазуються по стінках піхви.
  • Кольпіт – неспецифічне запальне захворювання статевих органів. Виділення при кольпіті рідкі, іноді з домішкою гною та крові, з дуже неприємним смердючим запахом. Жінка відчуває свербіння, печіння і навіть жар у статевих органах.

Жінку мають насторожити позаменструальні кров’яні виділення. Вони можуть бути наслідком гормональної зміни, пов’язаної з овуляцією, або свідчити про ендометріоз, поліпоз, хронічне запалення матки. Кров’янисті виділення у вагітної – привід звернутися до лікаря, адже це може бути симптомом відшарування чи передлежання плаценти.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також