Яблучний оцет у медицині і косметиці: як приймати, протипоказання

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Яблучний оцет має більш багатий смак і поживну цінність, ніж спиртовий. Тому продукт активно використовується не тільки в кулінарії, але і як складова домашньої аптечки. Розповімо про корисні властивості яблучного оцту докладніше.

Про корисні властивості яблучного оцту відомо давно. Наприклад, Гіппократ рекомендував його від кашлю та застуди, під час чуми ним дезінфікували руки і обличчя, а давньогрецькі легіонери пили оцтову воду, щоб утамувати спрагу. У стародавньому Римі оцет уварювали в свинцевому чані – це спосіб зробити його солодшим, але шкідливість продукту при цьому збільшувалася у рази.

Масових сучасних досліджень яблучного оцту не так вже й багато, хоча все ж можна систематизувати дані про те, в яких випадках він може допомогти або буде абсолютно марним і навіть небезпечним.

Яблучний оцет: користь і шкода

Склад яблучного оцту, виробленого мікробіологічними методом з яблук, дуже багатий. Так, в ньому присутні 16 амінокислот, особливо виділяються при цьому: яблучна, лимонна, щавлева, молочна, оцтова. Крім того, в яблучному оцті є калій, натрій кальцій, кремній, магній, залізо, фосфор, мідь і сірка, а також корисні ферменти.

Корисні властивості яблучного оцту:

  • Перешкоджає розмноженню бактерій. Харчовий концентрат нейтралізує зростання кишкової палички та інших бактерій. Можна використовувати яблучний оцет для лікування грибка нігтів, бородавок.
  • Знижує рівень цукру в крові. Це ефективний допоміжний засіб для лікування цукрового діабету 2 типу. Яблучний оцет здатний поліпшити чутливість до інсуліну на 20-35% і значно знизити рівень цукру в крові.
  • Оздоровлює судини, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу. Допомогає впоратися з високим тиском, покращує структуру судинної стінки при варикозній хворобі. Одним із способів знизити високий рівень холестерину є вживання 1 ст.л. яблучного оцту на день.
  • Лікує розлад шлунка. У складі яблучного оцту присутній пектин, який ефективний при болях у шлунку, здутті живота і газоутворенні. Він покращує роботу шлунка і кишківника, запобігає запорам та іншим проблемам із травленням.
  • Яблучний оцет для схуднення використовується найчастіше. Він м’яко очищає організм і виводить шлаки, сприяє нормалізації обмінних процесів. Відзначають відчуття ситості, яке дає яблучний оцет, відповідно, споживання калорій людиною зменшується, і знижується вага.
  • Покращує стан шкіри і волосся. Протирання яблучним оцтом корисні при сухості шкіри, екземі і акне. Яблучний оцет здатний збалансувати природний pH шкіри, поліпшити захисний бар’єр, зробити її блискучою і еластичною. Корисний яблучний оцет для зміцнення волосся і нігтів.

Не рекомендується вживання великої кількості яблучного оцту людям, які страждають на гастрит і коліт, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, гепатит, пієлонефрит, нефроз.

Яблучний оцет: застосування у медичних цілях

Як застосовувати яблучний оцет:

  • Найпоширеніший варіант – додавати 1 ч.л. в салат, овочеві смузі або для діабетиків у страви із середнім глікемічним індексом. Розбавте 1 столову ложку оцту в чашці чорного чаю. Відомо, що поліфеноли чорного чаю пригнічують ріст грибків, наприклад, роду Candida.
  • Дослідження показали, що яблучний оцет завдяки оцтовій кислоті пригнічує апетит, прискорює обмін речовин. Для схуднення рекомендують 1-2 ст.л. яблучного оцту натщесерце або 2 ч.л. перед кожним прийомом їжі. Продукт розбавляють у склянці води.
  • Позбутися газів у кишківнику допоможе оцтова вода. Просто розбавте 2 ст.л. яблучного оцту в 200 мл води або соку. При болях у горлі полоскати горло оцтовим розчином. Для цього розчиняють яблучний оцет у воді 1: 1 (по 50 мл). Такі полоскання перешкоджають росту бактерій. До речі, оцтової водою полощуть рот, щоб позбутися неприємного запаху.
  • Для лікування судом у ногах, які з’являються через нестачу калію, оцтову воду п’ють на ніч. У склянці води змішують 2 ст.л. яблучного оцту і 1 ч.л. меду.

Як використовувати яблучний оцет для краси: прості рецепти

  • Ополіскувач для волосся з яблучним оцтом

Змішайте 5 ст. л. яблучного оцту з водою, додайте 2 краплі ефірної олії. Після миття і кондиціонування волосся нанесіть суміш, залиште на пару хвилин, щоб розчин почав діяти. Промийте волосся водою.

  • Маска для волосся від лупи з яблучним оцтом

Розчиніть оцет у воді в пропорції 1: 1. Налийте суміш у пульверизатор і нанесіть на шкіру голови. Накрийте харчовою плівкою, оберніть голову рушником. Через пів години змийте водою, не використовуючи шампунь. Щоб позбутися лупи, повторюйте втирання тричі на тиждень. До речі, цей же розчин можете наносити на стопи, щоб позбутися неприємного запаху.

  • Ванночка з яблучним оцтом для зміцнення нігтів

У 3 склянки води додайте 2 ст.л. оцту. Помістіть пальці в розчин на 10 хвилин. Після ванночки можете сміливо наносити лак для нігтів, він буде триматися на нігтьовій пластині набагато довше.

  • Маска з яблучним оцтом від вугрів і чорних точок

Зробіть кашку з 1 ч.л. меду, 1 ст.л. вівсяної муки і 2 ст. л. оцту. Нанесіть на обличчя, залиште на 15 хвилин. Змийте маску теплою водою, нанесіть зволожуючий крем.

Рецепт приготування яблучного оцту в домашніх умовах

Інгредієнти:

  • яблука – 2 кг;
  • цукор – 100 г;
  • вода – 3 л.

Приготування:

  1. Наріжте шматочками дуже стиглі яблука, помістіть у глибоку каструлю.
  2. Всипте цукор, залийте гарячою водою температурою 70 °C, щоб вона покривала фрукти на 5 см.
  3. Накрийте каструлю кришкою, приберіть її на два тижні в тепле місце. Вміст каструлі слід перемішувати двічі на день.
  4. Процідіть спочатку через друшляк, а потім через марлю.
  5. Перелийте рідину в більшу ємність для бродіння, не доливаючи до краю на 8 см.
  6. Приберіть оцет на 2 тижні в тепле темне місце.
  7. Процідіть оцет, розлийте його по пляшках, не доливаючи 2 см до верху.
  8. Зберігайте в темному місці при кімнатній температурі або у холодильнику.

Подписывайтесь на наш Instagram и не пропускайте самые полезные материалы от Beauty HUB!

читайте також