Косметологи сходяться на думці, що скрабування — хороший метод боротьби з неідеальною шкірою тіла. Ексфоліатори видаляють із глибоких шарів шкіри шлаки та токсини, відлущують мертві клітини шкіри й допомагають вимити бруд, який забився в пори. Також скраби полірують поверхню шкіри, значно знижуючи видимість нерівностей. Ще один плюс ексфоліації: регулярний відлущувальний догляд дає можливість вашій шкірі більш ефективно абсорбувати активні інгредієнти з кремів і сироваток.
Скрабування впливає не лише на поверхню шкіри, але й на процеси, які відбуваються під нею. Наприклад, ексфоліація стимулює приплив крові і прискорює метаболізм у тканинах, у результаті чого покращується тонус шкіри, її відтінок і зовнішній вигляд. Скраби також можуть стати додатковим інструментом у боротьбі з целюлітом або зайвими кілограмами.
У скрабів є одне «але». У той час, коли з нанесенням усіх компонентів косметики і використанням домашніх гаджетів усе чітко і ясно, скраби мають цілу низку правил. Лише за умови дотримання цих приписів можна досягти прекрасного результату. Інакше ризикуєте нашкодити шкірі.
Редакція Beauty HUB склала гід зі скрабування тіла, який допоможе вам відполірувати шкіру до ідеалу.
Як наносити скраб: головні правила
Підготовка
Скраб важливо наносити на вологу шкіру. Розтираючи ексфоліатор по сухому тілу, ви можете просто подряпати себе. Натомість по вологій поверхні абразивні частинки легше ковзатимуть і виконуватимуть своє пряме завдання — видаляти лише зайве. Багато виробників розробляють скраби, які буквально розчиняються у воді і просто не дозволять вам занадто довго або інтенсивно відлущувати шкіру. Найкращого ефекту від скрабування можна досягти, якщо перед процедурою розпарити тіло. 10–15 хвилин релаксу під теплим душем — і ваші пори відкриті, а абразивні частинки мають більше шансів проникнути в глибокі шари шкіри і швидше прибрати з них все зайве.
Лайфхак: якщо немає часу або бажання розпарювати тіло під душем, можете змочити рушник у гарячій воді й добре розтерти ним тіло.
Косметологи радять проводити ритуал скрабування ввечері. Доведено, що коли ми спимо, клітини нашої шкіри набагато активніше відновлюються. Це означає, що почервоніння або мікротріщинки, які спричинив скраб, до ранку безслідно зникнуть.
Скрабування
Важливо зрозуміти, що процес скрабування — не секундна справа. На стегна, руки, сідниці й ноги можна щедро наносити ексфоліант і плавними круговими рухами розтирати його по шкірі. Важливо не поспішати й дати продукту час попрацювати. Не забудьте опрацювати зону під пахвами, адже регулярне скрабування покращує ефективність антиперспірантів і запобігає вростанню волосин після епіляції.
На живіт і груди скраб важливо наносити дуже ніжно, без інтенсивного втирання, щоб не пошкодити ніжну шкіру. Відігратися можете на п’ятках — там зазвичай накопичується найбільше мертвих клітин.
Оптимальний час скрабування тіла — від трьох до п’яти хвилин. Довше використовувати скраб небажано, адже це може призвести до пошкоджень.
Завершальний етап
Скраб радять змивати у два етапи. Спершу змийте всі абразивні частинки, які залишилися на тілі. Після того, як очистите шкіру, сполосніть її прохолодною водою, щоб закрити пори і прибрати залишки скрабу.
Одразу після ексфоліації шкіра стає вразливою й більш чутливо, ніж зазвичай. Тому щойно вийдете з душу, важливо нанести зволожувальний та заспокійливий засіб або живильну сироватку. Уникайте засобів із кислотами, додаткова ексфоліація вам може лише нашкодити.
Як часто можна повторювати ритуал скрабування? Косметологи говорять, що все залежить від типу шкіри. Нормальну та жирну можна обробляти до двох разів на тиждень. Суху й чутливу — максимум один раз і використовувати тільки делікатні засоби.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!