Правильний догляд за шкірою в домашніх умовах необхідно виконувати щодня. Але тут важливо не завдати шкоди самій собі і зробити все максимально безпечно. У цьому питанні без напутнього слова професіонала не обійтися. Тому редакція Beauty HUB звернулася за допомогою до фахівчині, яка точно знає все про грамотний догляд за шкірою обличчя і тіла. І навіть більше.
Ольга Тітова, косметологиня, кандидатка технічних наук, авторка бренду косметики «Чиста Врода», @olgatitova.com.ua
Дівчата, у мене для вас дві новини. І обидві хороші. Перша: шість тижнів карантину – це саме той мінімальний час, необхідний клітинам епідермісу, щоб повністю оновитися. Тому в кожної з нас є прекрасна можливість випурхнути в світ і теплий травень з посвіжілою, здоровою шкірою.
І друга новина. Повірте, грамотний домашній догляд нічим не гірше звичних процедур у кабінеті косметолога. Чи знаєте ви, що на 80% наша краса залежить виключно від рутинних процедур, які ми виконуємо самі і повторюємо регулярно, день у день? Так чому б не влаштувати вдома справжній спа-салон з найбільш люблячим і турботливим в світі б’юті-фахівцем – ВАМИ? Давайте спробуємо і разом складемо план дій з догляду за шкірою на найближчі кілька тижнів.
Обличчя
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Не турбуйтеся, що якийсь час не зможете відвідувати косметолога. Шкіра також потребує «відпочинку», і карантинна відпустка піде їй тільки на користь. А ще не намагайтеся самостійно повторити процедури з салону, наприклад, популярне чищення обличчя. Безсумнівно, ви зробите це неправильно і ще більше зіпсуєте шкіру. Отже, програма з відновлення шкіри обличчя буде дуже проста.
З ранку не обов’язково вмиватися спеціальним очищувальним засобом. Навіть власницям жирної шкіри. Цілком достатньо зняти зайвий жир, промокнув шкіру серветкою, і вмитися мінеральною водою без газів. Після можна нанести крем для повік, зробивши легкий самомасаж, який допоможе зняти набряклість з цієї зони.
Увечері вмийтеся м’яким очищувальним засобом, протріть шкіру тоніком, промокніть одноразовим паперовим рушником, нанесіть крем для повік і в разі потреби крем для обличчя. Раз на тиждень робіть маски за типом шкіри. І, до речі, не захоплюйтеся скрабами – одного разу на тиждень буде цілком достатньо. Пам’ятайте: чим менше мучити шкіру, тим краще і здоровіше вона буде виглядати!
Самомасаж
Звичайно, краще з ним, ніж без нього. Тому що масаж прекрасно покращує кровообіг в капілярах, а отже, сприяє прискоренню обмінних процесів, регенерації та синтезу колагену. Опанувавши техніку самомасажу обличчя, ви зробите своїй шкірі кращий подарунок.
Я раджу робити таку процедуру один-два рази на тиждень під час вечірнього очищення шкіри, використовуючи молочко для вмивання. Це найбільш зручний і безпечний спосіб. На моєму YouTube-каналі є відео з самомасажем і простою технікою, для виконання якої вам знадобиться лише п’ять хвилин.
Догляд за шиєю
Про шию забувати не можна. Навіть на карантині. Тому що якщо шкіру обличчя можна якось реанімувати, підтягнути, розгладити, омолодити, то шию омолодити практично неможливо. Отже, план-мінімум для шиї:
- пам’ятати про поставу, пряму спину, розправлені плечі і про маківку, що тягнеться в стелю;
- виконувати вправи для м’язів шиї (обов’язково залучайте їх до свого щоденного тренування);
- щовечора наносіть на шкіру шиї трохи крему. Підійде Пантенол в аерозолі. Піна добре зволожує і швидко вбирається, не залишаючи дискомфортної жирності на шкірі.
Зона ризику – руки
Зараз руки через постійне миття та дезінфекції – найбільш вразлива частина нашого тіла. Тому намагайтеся наносити крем для рук якнайчастіше. Прекрасно зволожує шкіру все тим само Пантенолом. Для більш інтенсивного догляду можна наносити жирний живильний крем на ніч, надягнувши бавовняні рукавички.
І ще один важливий момент. Не переборщити з антисептиками для рук! Міра і ще раз міра, інакше можна просто «вбити» шкіру (ми вже розповідали про те, що це може спровокувати екзему на руках – Прим.ред.). Якщо ви перебуваєте вдома, просто частіше мийте руки з милом. А санітайзер використовуйте в разі, якщо ви спілкувалися зі сторонніми людьми або виходили на вулицю.
Свіже повітря і вода – наші кращі друзі!
Не забувайте, що навіть вдома необхідно випивати два літри чистої води на день. Вода забезпечує зволоження шкіри зсередини, а в разі постійного перебування в приміщенні з пересушеним повітрям це більш ніж актуально.
Також не забувайте регулярно провітрювати квартиру (циркуляція повітря дуже важлива). У приміщеннях накопичується пил та інші полютанти, які негативно відбиваються на стані шкіри. До речі, дуже часто провокатором акне може бути просто брудне повітря в приміщенні. І не забувайте прати наволочку через кожні три дні (адже це одна з найпоширеніших причин появи прищів на щоках).
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Тіло в діло
Ну і, звичайно, подбайте про тіло! Контрастний душ вранці, а ввечері зволожувальний лосьйон або трохи улюбленої олії, нанесеної на вологу шкіру. У звичайні дні в умовах цейтноту і постійного поспіху ми не можемо дозволити собі подібну розкіш. Так чому б не побалувати шкіру тіла зараз?
Раз на тиждень обов’язково зробіть скраб «нашвидкуруч»: морська сіль, трохи води й улюбленої рослинної олії. Скрабування не тільки поліпшить мікроциркуляцію в шкірі, розгладить рельєф, але і запобіжить вростанню волосся.
Без цукру
Спробуйте на час карантину відмовитися від цукру, печива, шоколадних цукерок, і ви одразу ж помітите позитивні зміни, які відбудуться з вашою шкірою. Зникне зайва жирність, зменшаться висипання, а колір обличчя помітно вирівняється.
Моя рекомендація: намагайтеся на час карантину максимально оздоровити свій раціон, виключити шкідливу, важку їжу і, звичайно ж, цукор. Якщо повністю відмовитися від солодкого складно, залиште трохи чорного шоколаду і меду. Або скористайтеся корисними рецептами десертів без цукру.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Спорт для краси
Так, спортзали закриті, але це не привід бездіяльно лежати на дивані. Давайте подивимося на спорт з позиції краси. Фізична активність робить нас красивими, тіло – підтягнутим, а шкіру – свіжою і молодою. Рухаючись, ми змушуємо рухатися і нашу кров по кровоносних судинах. Вона розносить необхідні поживні речовини і кисень до всіх органів, тканин і клітин. І особливо до клітин шкіри!
Якщо ж немає хорошого припливу артеріальної крові до тканин або поганий відтік венозної крові і лімфи, це обов’язково позначиться на зовнішності. Темні кола під очима, мішки, набряклість й інші «побочки».
Тому щодня виділяйте хоча б пів години на спорт. Планка, вакуум, розтяжка, силові вправи, кардіонавантаження – все це допомагає тримати м’язи в тонусі, зберігати поставу і підтримувати чіткий овал обличчя.
Висипайтеся!
Пам’ятайте, здоровий, якісний сон – ваш найкращий косметолог. При цьому важливо не те, скільки ви спите, а час відходу до сну. Для краси дуже важлива перша глибока фаза сну, яка починається до опівночі, а в ідеалі до 22-23 годин. У цей час відбувається пік викиду ключових гормонів молодості: гормону росту і мелатоніну. Не лягати спати вчасно означає свідомо обкрадати ресурси своєї шкіри.
До речі, мелатонін – дуже чутливий до штучного освітлення гормон. Тому ввечері потрібно уникати яскравого світла, використання гаджетів, оскільки синє світло, що виходить від екранів, знижує рівень мелатоніну практично до нуля.
Антистрес
Так, так, і це теж косметологічна процедура. Річ у тім, що стрес – одна з причин старіння шкіри, тому так важливо боротися з ним і з його негативними наслідками. І особливо зараз.
Спробуйте обмежити кофеїновмісні напої та солодощі, які сприяють підвищеній збудливості і перепадам настрою. Книги, фільми, всілякі техніки розслаблення, медитації, тиша, ароматерапія, своєчасний сон – все це інструменти зняття стресу. Просто знайдіть свій.
Ну і, зрозуміло, нанесення косметичних засобів на шкіру – це не тільки приємний б’юті-ритуал, але і свого роду сеанс психотерапії і розслаблення, оскільки при використанні крему ми впливаємо ще й на нервові закінчення шкіри.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Приділяйте час собі, любіть своє тіло, розслабляйтеся, відпочивайте і будьте здорові!
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!