5 секретів молодості: що робити в 20, щоб добре виглядати в 40

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Про те, як зберегти привабливість і продовжити енергійність, розповіла wellness-coach, засновниця фітнес-програми Beauty Camp Ольга Сухова.

Згідно з результатами досліджень у галузі anti-age медицини, 60% успіху в справі збереження молодості − спосіб життя. Щоб зберегти свою молодість і здоров’я на довгі роки вперед, необхідно пам’ятати про прості, але дуже важливі правила, яких легко й навіть приємно дотримуватися. Варто лише замислитися про себе коханих і не лінуватися.

Здоровий сон

Ваш здоровий сон − запорука не тільки відмінного самопочуття й гарного настрою, а й збереження молодості. Організовувати свій вечір необхідно індивідуально, але з розумом.

Лягати спати рекомендують до півночі (в проміжку між 22:00 і 23:00). Перед сном, на думку більшості фахівців, не варто щільно вечеряти, приймати збуджуючі напої й навіть займатися розумовою та фізичною працею (оскільки це призводить до надмірного збудження й стає важко заснути). Швидкому засипанню й міцному сну сприяють теплий душ або ванна, а також тиша й свіже повітря в спальні.

У числі умов здорового сну згадують також правильний вибір ліжка, подушки та комфортного одягу. Хірурги-ортопеди рекомендують досить жорсткі матраци й невисокі або ортопедичні подушки.

Запобігання стресу

Подолання стресу − важливий аспект не тільки психічного здоров’я, але і фізичного.

Запущений стрес може призвести до справжнього захворювання. Адже сучасний світ сповнений стресових моментів. Побут, робота, соціум… Ситуації, що викликають певний рівень хвилювання, оточують нас всюди.

Часом стрес впливає на людину позитивно. Тримає в тонусі, зберігає мотивацію й готовність уникнути небезпеки. Однак надмірна кількість стресу може зіпсувати здоров’я й буквально погубити молодість.

Для боротьби із зайвим стресом намагайтеся за будь-яких умов зберігати позитивний настрій. Варто навчитися приймати той факт, що всі події контролювати неможливо. Ця навичка не приходить за один день, але поступово інстинктивна злість і пасивна агресія зміняться умінням спокійно відстоювати свої переконання, почуття, точку зору.

Деякі фахівці, щоб уникнути стресу, рекомендують також освоїти техніки релаксації (йога, медитація, тай-цзи) і виробити ефективну систему управління часом.

Повноцінне харчування

Система правильного харчування − свого роду база, на основі якої легко будується загальний здоровий стан організму, відмінний настрій і зовнішня привабливість. Незважаючи на величезну кількість різноманітних дієт, що лікарі рекомендують своїм пацієнтам, існують основні, базові правила харчування. Дотримуючись їх, можна уникнути більшості хвороб і зберегти невичерпні бадьорість духу та енергію.

Перш за все, необхідно їсти тоді, коли ви відчуваєте голод. Кожен шматочок їжі потрібно ретельно пережовувати, концентруючись безпосередньо на процесі їжі.

Денний раціон фахівці рекомендують розділити на 4−5 невеликих прийомів їжі замість 2−3 великих. Меню одного прийому їжі радять обмежити максимум 4 стравами. При цьому приймати щойно зготовану їжу найкраще сидячи в спокійній атмосфері, не запиваючи її напоями. Ну і, звичайно ж, не варто забувати про відмову від шкідливих продуктів (соуси, фаст-фуд, алкоголь).

Можна також періодично влаштовувати так звані розвантажувальні дні. Раз на кілька місяців протягом 2−3-х днів пийте фреші та вживайте в їжу тільки свіжі фрукти, щоб очистити кишечник, зміцнити імунітет і освіжити шкіру обличчя.

Фізичні навантаження

Відсутність достатніх фізичних навантажень може призвести до збоїв у роботі організму, проявитися у вигляді різного роду хвороб і загальної слабкості. При цьому для здорового духу в здоровому тілі абсолютно не обов’язково виснажувати себе надскладними спортивними навантаженнями.

Умовно навантаження на організм можна розділити на аеробні або кардіонавантаження (біг, велосипед, плавання, веслування, лижі), силові, а також вправи на розтяжку й гнучкість.

Почати знайомство зі спортом або посилити його позитивний вплив можна за допомогою індійської практики краси й стрункості − Сурья намаскар, або «Привітання сонцю». Це комплекс ритмічних вправ, що прискорює обмін речовин, омолоджує суглоби й опрацьовує всі групи м’язів. Він підходить і жінкам, і чоловікам, і дітям. Детально ознайомитися з комплексом можна за відеоуроком на Youtube.

Ще одним приємним видом спорту можна назвати секс. За даними медиків із Університетського госпіталю Женеви (Швейцарія) регулярні заняття сексом в будь-якому віці знижують рівень «поганого» холестерину в крові та розріджують її, запобігаючи тим самим серцево-судинним захворюванням, передає Estet Portal. Не варто забувати також і про вироблення необхідних будь-якому організму «гормонів щастя».

Загальний стан здоров’я

Від загального стану здоров’я залежить і настрій, і зовнішність. Кращий спосіб підтримувати здоров’я − регулярні профілактичні огляди: раз на рік варто відвідувати терапевта, здавати загальний аналіз крові та інші тести, що порекомендує лікар (ЕКГ, УЗД), і двічі на рік − ходити до стоматолога, гінеколога, мамолога.

Ще рекомендую освоювати нові навички та захоплення, щоб підтримувати тонус мозку. Для профілактики хвороби Альцгеймера та інших ментальних розладів вчіться грати на музичних інструментах і вивчайте іноземні мови.

Дозволяйте собі маленькі слабкості. Улюблені заняття − будь то похід по магазинах, поїздка в гості або читання захоплюючого детективу − не менше корисні, ніж фітнес-тренування, оскільки викликають викид ендорфінів і адреналіну − гормонів, що мають омолоджувальну дію на всі системи організму.

Доглядайте за своєю шкірою й робіть інші процедури, що приносять задоволення. Раджу скористатися секретами японки Чізу Саекі, авторки відомої книги «Революційний японський догляд за шкірою − як зробити шкіру красивою в будь-якому віці».

«Обличчя, яке світиться здоров’ям, і фігура, яка випромінює енергію, мають 4 шанси з 5 здатися красивими», − писали автори американської версії журналу «Домашнє вогнище» за березень 1916 року. І з цим твердженням важко не погодитися навіть зараз, через сотню років після публікації. Піклуйтеся про себе завжди. Любіть своє тіло з молодості й несіть цю любов через роки − і тоді ніхто й ніколи не зможе вгадати, які цифри записані в вашому паспорті.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також