Чистотіл для обличчя: як використовувати для очищення і відбілювання шкіри

Чистотіл для обличчя: як використовувати для очищення і відбілювання шкіри

Вже саме слово – чистотіл – означає очищення. І дійсно, це той випадок, коли назва рослини в точності описує її корисні властивості. Розповімо більше про користь чистотілу для обличчя, як заварювати рослину і чи можна використовувати свіжий сік чистотілу.

З дитинства багато хто пам’ятає, що коричневим соком зі стебла чистотілу потрібно мазати бородавки. Ставши дорослими, ми дізналися, що настої, відвари, крем із чистотілом можуть відбілити обличчя, допоможуть впоратися з пігментними плямами й акне. Зупинимося детальніше на користь чистотілу для обличчя, поділимося домашніми рецептами засобів з цією рослиною.

Корисні властивості чистотілу для обличчя й тіла

Про користь чистотілу говорив навіть великий лікар Авіценна, вважаючи, що ця трава володіє протизапальними властивостями, вбиває шкідливі мікроорганізми. І хоча рослина належить до отруйних, чистотіл використовують для лікування бородавок (друга назва чистотілу обличчя бородавочник), папілом, мозолів, гнійників, у тому числі й прищів, герпесу, дерматиту, псоріазу та себореї, екземи, позбавляючи грибкових інфекцій на шкірних покривах.

Користь чистотілу:

  • регенерація шкірних покривів завдяки вітамінам А і С;
  • загоєння ран;
  • зміцнення імунітету шкіри;
  • знищення шкідливих мікроорганізмів завдяки наявності алкалоїдів;
  • позбавлення свербежу;
  • антисептична властивість (сприяє наявність органічних кислот);
  • тонізує шкіру.

Крім, власне, чистотілу до відвару або настоянки можна додавати інші корисні інгредієнти (звіробій, ромашку, календулу тощо) для посилення ефекту. Наприклад, вживаючи відвар з чистотілу і ромашки, можна позбутися захворювань шлунка, відваром з чистотілу полоскати рот при зубному болю або закапувати в ніс при аденоїдах.

Чистотіл для обличчя: як використовувати для очищення і відбілювання шкіри

Чистотіл для обличчя: рецепти домашніх засобів

Якщо ви вирішили приготувати натуральний лосьйон з чистотілом, слід пам’ятати, що збирають рослину після того, як на ній розпустилися квіти. Для використання в косметичних цілях підходить або свіжозібрана, або сушена трава.

Чистотіл для обличчя можна використовувати для шкіри будь-якого типу, але для чутливої шкіри концентрація відвару має бути менша. Перед тим як зробити маску з чистотілом або протерти лосьйоном, необхідно провести алергопробу, для чого попередньо капніть трохи засобу на згин ліктя. А ось після використання засобу обов’язково нанесіть на обличчя живильний крем.

Маска з чистотілом і білим вугіллям від прищів

Інгредієнти:

  • відвар з чистотілу – 20 мл;
  • біле вугілля – 2 таблетки;
  • масло зеленої кави – 10 крапель.

Приготування і нанесення

  1. У теплий відвар з чистотілу додати попередньо роздавлені в порошок таблетки вугілля.
  2. Додати олію зеленої кави.
  3. Змішати до однорідності.
  4. Нанести на розпарене обличчя, втираючи в шкіру круговими рухами.
  5. Залишити на 10 хвилин, змити холодною водою.

Чистотіл для обличчя: як використовувати для очищення і відбілювання шкіри

Чистотіл від бородавок і папілом

В ідеалі новоутворення мажуть свіжим соком чистотілу, який добувають зі стебла трави. Необхідно зірвати стебло чистотілу якомога ближче до кореня, а потім оранжево-жовтою рідиною просто припікають бородавку або папілому. Припікання роблять тричі на день, протягом 21 дня. Мінус такого методу полягає в тому, що свіжий сік доступний обмежений період – з травня по червень, коли трава цвіте.

Соком чистотілу можна запастися наперед. Для цього треба викопати рослину з коренем, вимити, дати стекти воді. Потім двічі пропустити через м’ясорубку, а отриману кашку процідити через марлю (працюйте в рукавичках). Сік зберігають у скляній посудині, краще з темного скла, із щільно закритою кришкою тиждень. Потім періодично кришку відкривають, аби випустити газ. Коли бродіння закінчиться, сік чистотілу можна використовувати за призначенням. Зберігати засіб треба тільки в холодильнику.

Лосьйон з чистотілу від пігментних плям

Для приготування лосьйону необхідно 2 столові ложки рослини залити 500 мл окропу. Дайте суміші настоятися близько доби в темному місці. Потім процідіть розчин через кілька шарів марлі та використовуйте для протирання пігментних плям і постакне.

Якщо у вас одна яскраво виражена пляма, зробіть примочки з чистотілу. Для цього змочіть ватяний диск в лосьйоні й залиште на проблемному місці на пів години. Потім необхідно змастити шкіру відбілювальним кремом.

Можна приготувати також мазь з чистотілу і гліцерину від дерматиту й екземи. Для цього в однаковій пропорції змішують сік чистотілу з гліцерином і наносять на хворе місце.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також