Наше тіло заслуговує на такий самий догляд і увагу, як і наше обличчя. І це може бути не просто душ і нанесення крему чи олії, а й повноцінні процедури, які легко провести в домашніх умовах. Акне, втрата колагену, в’ялість, знебарвлення шкіри – все може бути не тільки на шкірі обличчя, але й поширюватись на ділянки тіла. Розбираємось, які переваги масок для тіла, які інгредієнти потрібно шукати та як часто робити такі процедури.
Чим корисні маски для тіла
Маска для тіла діє так само, як і маска для обличчя, тільки пакетики мають більший об’єм. Такий догляд не є чимось новим, а більше орієнтований на турботу про себе. Але також може бути способом профілактики проблем зі шкірою. Наприклад, часті висипання на тілі, особливо у зоні сідниць. Через подразнення від потовиділення та гоління, тісний одяг у цій зоні можуть з’являтися висипання. Правильно підібрані маски для тіла допомагатимуть заспокоювати шкіру, зменшувати запалення та перешкоджати появі нових.
Відмінності шкіри на тілі та на обличчі
Шкіра обличчя тонша, при цьому шкіра тіла має меншу кількість сальних залоз, що зменшує її жирність у порівнянні зі шкірою обличчя. Крім цього, швидкість оновлення клітин шкіри на тілі повільніше, ніж на обличчі, що часто спричиняє сухість та лущення. Тому маски для тіла можуть включати більші відлущувальні частинки і сильніші кислоти. Використовувати такі маски на шкірі обличчя не рекомендується.
Як правильно вибрати маску для тіла
Вибір складу маски стане ключем для досягнення максимального ефекту від процедури. Але для початку варто визначитися із проблемою, яку ви хочете вирішити за допомогою такої маски. Якщо ви хочете позбавитися висипань на тілі, зверніть увагу на антибактеріальні та дезінтоксикаційні інгредієнти, наприклад, ретинол та азелаїнова кислота. Маски на основі глини мають властивості детоксикації.
При сухій шкірі варто звернути увагу на маски, які зволожуватимуть шкіру, для цього вибирайте маски з олією ши або гіалуроновою кислотою. Для рук підійде маска із керамідами. Якщо ви хочете позбутися пігментації, шукайте у складі ніацинамід та коєву кислоту. При запаленій і чутливій шкірі підійдуть маски, у складі яких є зелений чай, азіатська центелла і колоїдна вівсянка. Найчастішими “зволожувачами” у таких косметичних засобах використовуються гліцерин, сечовина, гіалуронова та гліколева кислоти.
Щоб досягти ефекту розгладження та освітлення шкіри, можна використовувати маски з молочною та гліколевою кислотами.
Особливо приділіть увагу
Якщо у вас є захворювання шкіри, такі як, наприклад, екзема або прищі, використовувати маски потрібно обережно, щоб не спровокувати посилення хвороби. У цьому випадку краще проконсультуватися з дерматологом щодо догляду за тілом.
Якщо ваша шкіра страждає від надмірної сухості, зверніть увагу на кокосову олію, вона легко проникає у шкіру та забезпечує тривале зволоження. Прекрасно зволожують та заспокоюють шкіру куркума і алое вера. Пробіотики, ліпіди та кераміди у складі допоможуть покращити мікробіом шкіри. Якщо у вас чутлива шкіра, намагайтеся віддавати перевагу маскам без ароматів і кислот. При висипанні потрібно бути гранично обережним з вибором маски, щоб не викликати появу нових прищів, зверніть увагу на саліцилову кислоту у складі таких масок. Найчастіше вони мають гелеву чи глиняну основу.
Як часто використовувати маски для тіла
Проводити ритуал краси для тіла можна щотижня, якщо ваш косметолог не рекомендував інакше. Також, залежно від проблеми, можна чергувати маски, роблячи такі ритуали 2-3 рази на тиждень. Звичайно, якщо ваша шкіра потребує постійного зволоження – використовуйте маску для тіла частіше. Кожна маска має інструкцію, і якщо ви не знаєте, з чого почати – дотримуйтесь рекомендацій на етикетці.
Коли робити маски для тіла
Щоб отримати максимальний ефект від процедури, бажано підготувати шкіру. Для цього потрібно її очистити за допомогою регулярного засобу, потім можна провести скрабування. Найкраще наносити маску для тіла в душі, оскільки пори будуть розкриті. Але також можна використовувати маску перед прийняттям ванни — нанести її на 10-15 хвилин і потім змити. Все залежить від рекомендацій на етикетці. Не потрібно використовувати відразу кілька масок одночасно, тому що кращого ефекту ви не отримаєте. Якщо у вашій косметичці виявилося багато таких засобів — чергуйте їх через день, щоб шкіра встигала увібрати всі необхідні інгредієнти. Якщо ж ви вирішили зробити спа-день, то спочатку краще використовувати маску, що відлущує, яка прибере всі відмерлі клітини з вашої шкіри, а потім нанести зволожуючу. Не використовуйте відразу дві “активні” маски (наприклад, маску-скраб і маску і АНА-кислотами) це може призвести до подразнення.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!