Наше тіло ховає на собі від двох до чотирьох мільйонів потових залоз, що вкрай необхідні для здорового функціонування організму. За допомогою виділення поту вони регулюють обмінні речовини, підтримують водно-сольовий баланс, виводять небезпечні для організму токсичні продукти і беруть участь у терморегуляції. Словом, проводять життєво важливі для організму операції. Проте інколи система залоз секреції дає збій і провокує гіпергідроз (надмірне виділення поту), від чого може страждати увесь наш організм. Тому контролювати цей процес просто необхідно, а при невеликих відхиленнях від норми – відразу вирішувати проблему.
Підкорегуйте дієту
Ми – те, що ми їмо. Це правило стосується абсолютно усіх аспектів роботи нашого організму. Гіпергідроз – це також інколи справа харчових звичок.
Наприклад, дієта з високим вмістом солі та токсичних речовин (синтетичних барвників, підсолоджувачів) змушує тіло виводити непотрібні та шкідливі речовини з потом, тому провокує надмірну роботу потових залоз. Вживання продуктів з високим вмістом жиру і низьким відсотком клітковини змушує травну систему занадто інтенсивно працювати і виділяти більше поту для охолодження організму.
Для того, аби нормалізувати потовиділення, необхідно виключити з раціону такі продукти:
- напівфабрикати і фастфуд;
- гострі приправи;
- міцний алкоголь;
- часник і цибулю;
- продукти з високим вмістом жиру;
- кофеїн.
Коли багато інгредієнтів провокують інтенсивне потовиділення, велика кількість натуральних продуктів може, навпаки, допомогти залозам секреції нормалізувати свою роботу. Людям з гіпергідрозом медики рекомендують харчуватися простими стравами, які не перевантажують травну систему і організм у цілому, а також не викликають збудження організму (воно також може провокувати потовиділення).
Продукти, що зменшують виділення поту:
- вода і трав’яні чаї;
- овочі та фрукти з високим вмістом води (наприклад, кавун, виноград, диня, брокколі, шпинат, цвітна капуста, болгарський перець, баклажани, червонокачанна капуста);
- продукти з високим вмістом кальцію (наприклад, молочні продукти та сир);
- натуральні олії;
- злаки.
Носіть одяг із натуральних тканин
Нашому тілу життєво необхідний доступ кисню, оскільки саме він дозволяє потовим залозам правильно працювати. У випадку, якщо кисню недостатньо, тіло переживає стрес і починає інтенсивно виділяти піт. Власне, до такого стану стресу наше тіло може призвести одяг із синтетичних тканин, що не пропускає повітря і додатково подразнює ніжні частини тіла. Людям із гіпергідрозом варто уникати таких матеріалів, як лайкра, акрил, капрон, нейлон.
Найкращий спосіб зменшити потовиділення при виборі одягу – це носити натуральні тканини з хорошою вентиляцією та здатністю вбирати в себе надлишки себуму. До них відносять бавовну (котон), льон, батист, сатин, а також шерсть і шовк. Світліші кольори також допомагають відображати сонце, а не поглинати його, тому носіння білого кольору може допомогти вам охолонути та зменшити піт.
Наносьте антиперспірант перед сном
Антиперспіранти призначені для того, щоб заблокувати потові залози, не дозволяючи поту виходити на поверхню нашої шкіри і створювати неестетичні мокрі плями на одязі. Дезодоранти в свою чергу не запобігають потовиділенню, а натомість мають на меті нейтралізувати неприємний запах поту. Людям із гіпергідрозом варто обирати антиперспіранти, аби уникнути не лише небажаного шлейфу, але й надмірної вологи на тілі.
Щоб досягти найкращого ефекту від антиперспіранту, його необхідно наносити за кілька годин до того, як ви почнете активну діяльність, а найкраще – ввечері перед сном. В цей час потові залози менш активні і тому дозволять активним компонентам антиперспіранту потрапити в глибокі шари шкіри і зменшити потовиділення протягом усього наступного дня.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!