Французький хірург, онколог і дієтолог, член Національної академії хірургії Анрі Жуайє первісну популярність здобув як дієтолог. Він написав книгу Сhangez d’Alimentation («Змініть харчування»), яка багато років тому посіла у Франції перше місце серед книг з дієтології. У ній Жуайє в точності описав правила французької системи харчування. З однією зміною – у ній йдеться саме про здорове харчування. Доктор не сприймає ні кето-дієт, ні веганства: він є противником перекосів в один або інший бік. Єдине, що він яро відстоює з сучасних трендів у дієтології – відмова від вживання продуктів, що містять глютен і коров’яче молоко. Загалом, у книзі є маса корисних порад з харчування.
Переклад сьомого видання книги А. Жуайє «Змініть харчування» російською мовою називається «Французькі правила здорового харчування». З її допомогою автор пропонує читачам замислитися не тільки про свій раціон, але про свої харчові звички. Ось кілька важливих порад від Анрі Жуайє з книги «Французькі правила здорового харчування». Дотримуйтесь їх, аби бути здоровими і красивими.
Не перевантажуйте шлунок
Всі знають, як француженки люблять свіжу випічку, десерти і сири. Але чому тоді вони не гладашають? Секрет у розмірі порцій і часі вживання «шкідливостей».
- У книзі про французьку систему харчування Анрі рекомендує не переїдати солодкими десертами. Відмовлятися від них не варто, якщо ви того не хочете, але вживайте їх не більше одного разу на день. Причому порція має бути невеликою. Також лікар не рекомендує вживати більше п’яти шматків цукру на день (пам’ятаєте, що цукор може міститися і в продуктах на кшталт хліба). Краще задовольнити свою потребу в цукрі, додавши до раціону свіжих фруктів і мед.
- Будьте обережні з сирами з коров’ячого молока. Краще вживати ферментовані сорти. Сири можуть містити 10% насичених жирів, тому їжте їх не більше одного разу на день.
- Фруктові йогурти, сирки з добавками містять занадто багато цукру, тому від них краще відмовитися.
- Увечері доктор радить їсти легку їжу: один або два фрукти (так, так, ввечері він дозволяє вживати фрукти), тушковані овочі, зелений салат із заправкою з оливкової олії або трохи мигдалю.
Відмовтеся від комбінацій «цукор + жир + алкоголь»
Одна з спеціалізацій Жуайє – онкологія, тому він проводив багато досліджень у цій галузі. Доктор стверджує, що досліди доводять, що комбінації цукор + жир + алкоголь в разі постійного та надмірного вживання збільшують ризик розвитку раку матки, молочної залози і простати. Доведено, що надлишок алкоголю в раціоні сприяє виникненню раку молочної залози. Доктор наводить такі дані: 4% випадків виникнення раку молочної залози були пов’язані зі вживанням алкоголю (особливо міцних напоїв на кшталт горілки, віскі та джину). Доктор також вказує, що ці міцні напої містять багато солодкого, а вживаються вони найчастіше в комбінації з жирними продуктами, що погіршує ситуацію. При цьому дієтолог пише, що один келих червоного вина за кожним прийомом їжі (!) цілком безпечний для жінок за винятком вагітних.
Готуйте їжу за температури не вище 95°C
Навіть важку для шлунка їжу можна приготувати так, щоб вона легко засвоїлася організмом. Дієтолог пропонує готувати будь-які страви за температури, що не перевищує 95°C. Тобто на пару або шляхом томління в духовці. Цей спосіб майже не змінює структури продукту, за рахунок чого така їжа не буде мати неприємного запаху. Під час приготування на пару втрата вітамінів і мінералів мінімальна. Наприклад, для порівняння, після варіння втрата вітаміну С у продуктах становить 55%, на пару – не більше 30%.
Якщо ви готуєте їжу з олією на грилі або сковороді, не перевищуйте температуру в 200°C.
«За температури вище 200-250°C утворюються шкідливі для здоров’я трансжирні кислоти. Особливо небезпечні трансжирні кислоти, що містяться в оліях, що використовуються під час приготування їжі. Вони завдають шкоди, якщо складають понад 2% від загальної кількості поживних джерел енергії.»
Так що, якщо ви збираєтеся готувати їжу з олією, то тільки за температури нижче 200°C.
Не відмовляйтеся від оливкової олії
Оливкова олія містить велику кількість олеїнової кислоти. Це основний вид жиру в середземноморській дієті, яка так популярна останні півстоліття. Споживання мононенасичених жирів, поліфенолів допомагає зменшити ризик виникнення ракових захворювань, а також покращує роботу серцево-судинної системи. Поліфеноли з оливкової олії першого віджиму мають антиоксидантні та протизапальні властивості, тому допомагають підтримувати здоров’я та не шкодять фігурі. Крім того, вони покращують стан шкіри, волосся і нігтів.
Вживайте п’ять фруктів або овочів на день
Дієтолог пише, що для підтримки здоров’я й ідеальної фігури важливо вживати не менше п’яти овочів або фруктів на день. Їх маса не має бути менше 400-700 г на день. І краще, щоб це були свіжі сезонні продукти. Овочі та фрукти відмінно насичують завдяки наявності харчових волокон. Крім того, з них ми отримуємо воду, вітаміни, мінерали, мікроелементи і цукор (фруктозу), які необхідні нам, щоб ми не об’їдалися всього іншого.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!