Релакс по-фински: что такое päntsdrunk

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Якщо вам подобається ідея розслабленого способу життя, але ви не хочете фактично нічого міняти, вам пощастило: нова концепція способу життя у Фінляндії, звана päntsdrunk, – це все, що ви хочете знати про комфорт та релакс.

Ви маєте розуміти, це не пов’язано з тим, що людина непробудно п’є і сидить у вчорашньому одязі. Ні! Це почуття комфорту вдома, коли потрібно розслабитися у спокійній обстановці, знявши верхній одяг, випити келих улюбленого напою. Філософія життя Päntsdrunk може сподобатися всім, і ми навіть розповімо про етапи підготовки до нього.

Термін Pantsdrunk, або Kalsarikännit, є фінською формою данського hygge («затишок»), яка буквально означає, що ви просто сидите та випиваєте вдома у зручній білизні. Pantsdrunk означає, що ви віддаєтеся максимальному відчуттю комфорта та затишку, лежачи в гамаку, сидячи в кріслі-гойдалці або біля каміна на дачі, попиваючи улюблений глінтвейн або сидр. 

Ідея päntsdrunk утворена від фінського слова kalsarikännit, яке Рада з просування Фінляндії визначає як іменник, що означає «напитися у своїй спідній білизні, не збираючись нікуди виходити». Слово складається з двох інших фінських слів: kalsari, що означає «нижня білизна», і kännit, що означає «пияцтво». 

Päntsdrunk є англіфікацією фінського слова kalsarikännit. У Фінляндії kalsarikänni – це бажання випити вдома, на самоті, у своїй спідній білизні з нульовим наміром вийти кудись. Так, у Фінляндії є цілий термін для того, що ми давно робимо у всьому світі, зокрема в Україні. У фінів навіть є емодзі спеціально для kalsarikänni. Де ж ти була, Фінляндія?

Что такое päntsdrunk

 «Невипадково Фінляндія входить до п’ятірки найкращих у рейтингу щастя, – описує Päntsdrunk у новій книзі «Калсарикянні. Фінський спосіб зняття стресу» Миска Рантанен. – У Фінляндії Päntsdrunk розглядається як шлях до відновлення та самовдосконалення, щоб допомогти вам протистояти викликам соціуму, дотримуючись поняття hygge сусідів-скандинавів».

читайте також

А що данці?

Так, данська концепція Hygge була суперпопулярною деякий час. Скандинавський рецепт щастя, що перекладається як «комфорт» чи «затишок», спрямований на те, щоб подарувати нам почуття безпеки чи комфорту. Найкращий спосіб зробити це – прикрасити ваш будинок свічками та кашеміровими пледами. Мало того, нещодавно були навіть окремі данські тренди для волосся Hygge. 

Остання скандинавська концепція життя з’явилася у Фінляндії не просто так. 

«Зовсім не випадково, що фіни регулярно входять до п’ятірки найщасливіших людей. У Фінляндії Päntsdrunk розглядається як можливість розслабитися та зарядитися енергією перед вирішенням майбутніх завдань. Таким чином, це не так сильно відрізняється від шведського “лагом” або данського “хюгге” – тенденцій скандинавських сусідів. Існує навіть книга «Секрет данського щастя», але на просторах інтернету вона описується як «поважна пародія на всюдисущі путівники під назвою «Щастя». 

А ми стверджуємо, що концепція Kalsarikänni або Päntsdrunk – це не жарт. У фінських копірайтерів та користувачів Twitter навіть є свої власні Päntsdrunk-емодзі, що демонструють, як вони проводять день з пляшкою вина на дивані.

Что такое päntsdrunk

Згідно з винахідником терміну, Päntsdrunk також означає «заборонити серіали Netflix, бездумно теревенити по телефону, по черзі їсти солодкі та солоні закуски, валятися на кушетці або гойдатися в кріслі, блокувати робочі електронні листи». 

Як не дивно, але така поведінка, за твердженням його творців, є ключем до здоровішого, більш розслабленого та енергійного життя. Незалежно від того, де ви живете – у Данії, Швеції, Фінляндії чи в Україні. Така нова велнес-ідея як Päntsdrunk зараз штурмує інтернет. Уявляючи собі Päntsdrunk, ми можемо згадати сцену з Бріджіт Джонс та її шоколадом на сніданок, але ця ідея (не переплутайте) не має нічого спільного з обжерливістю та пияцтвом. Швидше йдеться про те, що в наш напружений час потрібно вміти відключитися або переключитися і подумати тільки про себе, відчувши себе максимально розслабленою з келихом вина та у домашній білизні. 

Цей спосіб життя вже настільки вкорінений у фінській культурі, що його можна навіть знайти у посібнику з іноземної мови фінського міністерства закордонних справ.

читайте також

Детальніше про päntsdrunk

На відміну від данської концепції hygge, метою якої є забезпечити собі відчуття комфорту, і яка вимагає теплих шкарпеток, каміна, гарячого шоколаду та свічок, Päntsdrunk – явище просте. Вам просто потрібен зручний халат або піжама і келих улюбленого напою. І все. Також рекомендовані солодкі та солоні закуски та підписка Netflix на оптимальний відпочинок.Тому ви можете провести весь вечір удома з випивкою. Звичайно, ви маєте старанно ігнорувати електронні листи з роботи.

Важливо: Päntsdrunk у жодному разі не повинен використовуватися, щоб утопити занепокоєння та самотність в алкоголі! Швидше йдеться про те, щоб розслабитися на дивані з келихом вина, зняти напруженість, красивий, але незручний одяг, і насолодитися ввечері наодинці з непоганим кіно.

Что такое päntsdrunk

Будь-хто, хто сумує у недільний вечір, може організувати собі кількагодинний Päntsdrunk! І це реально працює. Нерви випаровуються, обличчя задоволене, тіло повне енергії. Звичайно, у слов’янській культурі нічого не робиться наполовину, і ми маємо свої аналоги. Проте напиватися не треба, і вашим сусідам теж необов’язково знати ваші музичні уподобання. Скандинавський стиль все ж таки передбачає поміркованість. 

До речі, Кalsarikannit, або Päntsdrunkо офіційний сайт туризму Фінляндії визначає як «почуття, коли ви збираєтеся напитися вдома у своїй спідній білизні – без наміру вийти кудись». Наступного разу, коли ви наливаєте склянку шардоне і залишаєтеся вдома, пам’ятайте, що фіни скажуть про вас як про типового Päntsdrunker. І емодзі знайдуть відповідну! 

Хоча точніше походження слова рäntsdrunk у Фінляндії не зовсім зрозуміле (Urban Dictionary згадує про нього з 2015 року), але Америка вже одержима цією ідеєю. Приблизно рік тому Фінляндія знову стала першою країною у світі, яка опублікувала свій власний тематичний проект. Плюс було створено емодзі під це поняття. Компанія емодзі спрацювала, і у лютому 2017 року великі ЗМІ, такі як Chicago Tribune, New York Magazine та Vogue (як з гордістю писала Фінляндія), описували цей гарний фінський термін. Рада з просування навіть створила коротке відео на YouTube, щоб навчити американців, як правильно вимовляти слово räntsdrunk. 

Однак оскільки знання Америкою фінської мови є, м’яко кажучи, поверховим, випускаючи американське видання офіційної книги про kalsarikännit, видавець Harper Collins вирішив знайти трохи зручніший термін і натомість написав Päntsdrunk: The Finnish Path to relax.

читайте також

Кому päntsdrunk припаде до душі

Päntsdrunk ви можете використовувати де завгодно, іноді на роботі, враховуючи пізні зміни або нічний дедлайн. У такому разі варто подумати про те, щоб закинути втомлені ноги на стіл і терміново випити гарячої та смачної кави: затишок та комфорт плюс робота – в одному флаконі. Ех, де ти був все моє життя, päntsdrunk?

Як ви пам’ятаєте, hygge («хюгге») – це данський варіант затишку, який увійшов до європейської культури після пари холодних, дуже морозних зим. Hygge – це все про теплоту, затишок та задоволення. Подумайте про хюгге або фінський Päntsdrunk, кутаючись із чашкою какао біля каміна. Зимовий блюз підвів тебе? Спробуйте hygge. Холод, що насувається, разом з дощем змушує вас тремтіти? Спробуйте Päntsdrunk. 

Hygge, за загальним визнанням, є більш химерним поняттям, в той час як Päntsdrunk – це більш досяжний hygge. Я маю сумнів, що вдруге ви вимовите päntsdrunk неправильно, не кажучи вже про те, що ви живете неправильно.

Что такое päntsdrunk

Інструкція до päntsdrunk

 1. Роздягніться до нижньої білизни. 
 2. Поставте улюблені смачні солоні або солодкі закуски в межах досяжності поряд із ліжком або диваном. 
 3. Переконайтеся, що ваш телевізійний пульт знаходиться поруч або є доступ до соціальних мереж. 
 4. Відкрийте свій улюблений алкогольний напій. 

Ось воно! Бінґо. Це все, що потрібне. Можливо, ви скоротили їх до двох пунктів.

Чим корисний päntsdrunk

Ви знаєте, так, зараз у світі багато сумних і невеселих речей. Мені не потрібно складати список із них, щоб ви щоразу кивали головою, підтверджуючи, що новини нас не тішать та інформація часто несе агресію. Згідно зі звітом Дослідницького центру Pew, сім із десяти опитаних людей втомилися від новин. 70 відсотків! 

З цих 70 відсотків, хто з нас не хоче залишатися вдома у зручному одязі (білизна), з улюбленим пледом чи подушкою, поїдаючи крутони чи сирні закуски? Тепер, коли у нас є слово для цього – Päntsdrunk – фантастичне скандинавське слово, то ми вже піднялися до рівня затишку та комфорту, «нірвани», яких можуть досягти тільки шанувальники päntsdrunk.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також