Як харчуватися в свята, щоб потім не жалкувати: слово нутріціологу

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

як харчуватися в свята

Вже за кілька днів українці будуть святкувати Різдво, а отже, бути святковому столу і 12 стравам, а згодом і новорічній ночі. Наша колумністка дієтологиня-нутріціологиня та експертка зі здорового харчування Лора Філіппова розказує, чому не варто боятися святкових застіль і які прості правила допоможуть уникнути переїдання, проблем із ШКТ та набору ваги.

Останніми роками тренд здорового та раціонального харчування набирає обертів, і це не може не тішити. Але все одно ще багато людей напередодні новорічних свят пишуть мені в соціальних мережах, що вони бояться святкового столу, бо після цих застіль знову доведеться худнути.

А ось не варто боятися! Треба взяти керування цим процесом у свої руки, бо не стіл вибирає вас, а ви – стіл.

Давайте розберемося, в чому причина цих побоювань, і я дам декілька простих порад, як спланувати новорічне меню та як поводитися за новорічним/різдвяним столом.

різдвяний стіл

Чим шкідливі нераціональні новорічні застілля?

  • Люди історично звикли, що на новорічні свята готуються певні страви, які є дуже калорійними. Це про традиції та харчову поведінку в родині.
  • Люди їдять уночі або ж взагалі безперервно усю ніч.
  • Новорічні свята не обмежуються одним вечором святкування – це розтягується на тиждень або навіть довше.
  • Алкоголь, який спонукає їсти і взагалі порушує харчову поведінку.

Якщо людина в звичному житті не має своїх принципів харчування, не планує раціон, харчується неусвідомлено, то «худнути після свят» – це найменше, що може трапитися. Часті «друзі» таких святкувань – це загострення хвороб травної системи. А навіщо нам так святкувати, щоб потім лікуватися?

здорове харчування в свята

7 простих порад, як полегшити життя собі і своєму організму в святковий період

  1. Спланувати свій новорічний стіл. Традиції традиціями, але ж життя не стоїть на місці! Будьте прогресивним людьми – робіть акцент не на кількості, а на якості. Змінюйте своє меню та оздоровлюйте рецепти. Я сподіваюся, усі вже знають, що корисна їжа буває смачною?
  2. Не заставляйте усі поверхні в домі тарілками з різноманітними стравами в три поверхи! Краще подбайте про декор та естетику свого новорічного столу.
  3. Хочете приготувати традиційні салати? Зробіть невелику кількість і доповніть меню легкими стравами. Не забудьте про овочі й зелень.
  4. Не відмовляйтеся від нормального сніданку та обіду 31 грудня. Якщо ви сядете за стіл голодним, ви стовідсотково переїсте й отримаєте важкість.
  5. Не забувайте пити воду! Прямо дуже важливо.
  6. Рухайтеся, а не сидіть за столом весь час.
  7. Памʼятайте, що свято не дорівнює тільки їжа.

Про що всі ці пункти? Про усвідомленість. І вибір. Саме ви обираєте, що їсти, скільки, коли. І які наслідки отримати. Тож просто сплануйте свої новорічні та різдвяні святкування в задоволення!

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також