Як не піддаватися паніці під час пандемії: думка експерта

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Здається, що коронавірус і спокій – абсолютно полярні поняття. Але психологи доводять зворотне, і ми їм віримо. Про те, як не піддатися паніці, коли весь світ став на паузу, розповіла наш експертка.

Ми вже писали про те, як не впасти в споживчу паніку на карантині, і навіть розібрали її детально разом із психологом. Але як бути зі своїм внутрішнім спокоєм, який раз по раз порушує щоденний потік новин та інші джерела, які сіють тривогу в душі? Як перестати хвилюватися і зберігати в нормі своє психічне здоров’я на тлі пандемії в світі?

З усіма цими питаннями ми звернулися до нашої експертки, і вона склала п’ять рекомендацій, які допоможуть залишатися спокійним, не допустивши вірусу паніки.

Богдана Валігура

Богдана Валігура – психологиня, членкиня спільноти @sviy.doc.

У нинішній ситуації складно, але дуже важливо зберігати спокій. Ось кілька порад, які можуть вам у цьому допомогти.

Зупиніть інформаційний шум

Зберігати спокій зараз складно, як мінімум тому, що з усіх щілин лізе інформація про COVID-19, і далеко не завжди вона правдива. Тому важливо почати фільтрувати дані, які нас оточують.

Якщо вас напружують якісь ЗМІ, блогери в соцмережах або знайомі, варто на час від них відписатися, не дивитися їх stories, не читати пости, в принципі мінімізувати обговорення цієї теми. При цьому повне ігнорування теми пандемії може тільки спровокувати зростання тривоги, тому оберіть один-два правдиві джерела, наприклад, сайт МОЗ і профіль @sviy.doc. Це дозволить вам залишатися в курсі подій, але водночас захистити себе від зайвого інформаційного шуму і фейків.

Твереза оцінка ситуації

Навіть якщо ви захворієте на коронавірус – це не смертний вирок. Так, COVID-19 небезпечний, але все ж він не чума. Повна зневага заходами обережності і шашлики з друзями в сьогоднішній ситуації – дурість і безвідповідальність. Але і перебільшувати обставини не варто, тим паче якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій медиків і організацій охорони здоров’я.

Як не піддаватися паніці під час пандемії: думка експерта

Зупиніть самонакручування

Є два типи тривоги: продуктивна – допомагає нам робити дії, які знижують ризики; і непродуктивна – змушує нас судомно шукати відповіді на питання «А раптом…». Вона призводить лише до посилення переживань, але до дій для розв’язання проблеми не призводить.

Зараз важливо навчитися помічати за собою непродуктивну тривогу і переводити її на продуктивну. Наприклад: «А раптом я захворію…». О’кей, що я можу зробити, аби не захворіти? Відповідь на поверхні: виконуємо всі рекомендації МОЗ, місцевої влади і, звичайно ж, зміцнюємо імунітет.

Релаксація та спорт

Під час тривоги досить ефективно себе показали релаксаційні вправи, наприклад, «Релаксація за Джекобсоном», або просто п’ятихвилинна медитація наодинці з собою. Для когось краще за все спрацює гаряча ванна або душ. Це допомагає зняти як фізичне, так і емоційне напруження. І не забуваємо про спорт, оскільки фізична активність вкрай важлива для нормального емоційного стану. Додайте до свого розпорядку дня на карантині хоча б мінімальні вправи.

Шукайте можливості

Карантин і самоізоляція – непростий період, але тепер у нас виникло більше вільного часу. На що ви можете його витратити? Можливо, ви давно хотіли ввести в звичку регулярні домашні тренування, читання, час з сім’єю, самоосвіту або щось ще. Саме час цим зайнятися!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також