Нестача вітамінів, перевтома, незбалансоване харчування, відсутність повноцінного відпочинку, стрес та тривога – це причини, що безпосередньо впливають на імунітет. Тому навесні часто трапляється так, що імунітет слабшає та виникають застудні та інфекційні захворювання. Найпростіший спосіб, до якого вдаються, це імуномодулятори. Але приймати їх без консультації чи рекомендації лікаря небезпечно. Тому набагато ефективніше підготувати свій організм до приходу весни.
Наслідком ослабленого імунітету виступають хронічні захворювання, алергічні реакції, часті застуди та постійне відчуття втоми.
Збалансоване харчування
Різноманітне харчування – запорука підтримки здорового імунітету. Важливо збагатити свій раціон клітковиною, зеленню, свіжими овочами та фруктами. Також корисними для імунітету стануть спеції, такі як імбир, кориця, куркума, барбарис, коріандр. Вони є натуральними імуномодуляторами і допомагають покращити обмін речовин та запустити очищення організму. Безумовно, продукти, які містять консерванти та барвники, не нестимуть користі. Тому важливо виключити різноманітний фаст-фуд, копченості та солодощі, замінивши їх на свіжі овочі та фрукти.
Також важливо приділити увагу своєму кишківнику, адже близько 80% імунітету припадає на нього. Чим здоровіший кишківник, тим міцніший імунітет. Якщо ви зміните своє харчування, то вже скоро побачите результати, особливо якщо у вашому раціоні будуть продукти, які сприяють росту корисних бактерій.
Вітаміни та мікроелементи
Якщо ви дотримуєтеся здорового способу життя, то ваш організм навряд чи страждатиме від нестачі вітамінів та мікроелементів. Але при стресових ситуаціях, нерегулярному відпочинку та відсутності повноцінного сну наш організм витрачатиме більше запасів. Тому важливо збагатити свій раціон корисними продуктами, які будуть заповнювати дефіцити, або ж проконсультуватися у лікаря щодо підбору вітамінного комплексу.
Важливі для імунітету вітаміни:
- вітамін С міститься у квашеній капусті, цитрусових, шипшині, брюссельській капусті, ягодах, солодкому перці, петрушці;
- на вітамін А багаті яйця, морква, солодка картопля, виноград, червоні і помаранчеві овочі та фрукти, зелені листові овочі;
- вітаміни групи В можна знайти в яйцях, червоному та білому м’ясі, морській рибі та морепродуктах, бобових, горіхах;
- вітамін Е міститься в рослинній олії, горіхах, авокадо, насінні соняшника, броколі;
- корисними мікроелементами багаті морепродукти, горіхи, зелень, продукти какао, цикорій.
Фізична активність
Фізична активність допомагає тримати організм та тіло в тонусі. Додаючи рух у своє життя, ви допомагаєте покращувати кровообіг та лімфовідток. Таким чином, токсини не встигають затримуватися в крові, допомагаючи імунітету “триматися”. Виберіть будь-який вид навантажень, в якому вам буде комфортно, і головне не перестарайтеся. Прогулянки на свіжому повітрі не лише покращуватимуть фізичний, а й загальний стан організму.
Психологічний стан
Всі ми знаємо, що стрес і тривога негативно впливають на наш стан. І часто психологічний стан відбивається на фізичному. Тому важливо приділяти достатньо часу своєму ментальному здоров’ю. Намагайтеся оточувати себе життєрадісними людьми, читайте підбадьорливу та цікаву літературу, відвідуйте тренінги щодо покращення усвідомленості. Один із дієвих способів контролювати свій стан – медитація. Щоб навчитися медитувати, важливо знайти свого тренера.
Якщо вам просто необхідний відпочинок — влаштуйте день спа. Такі процедури допомагають відновлюватися і знову відчувати себе в тонусі, а це, безумовно, позитивно вплине на імунітет.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!