Як святкувати Новий рік екологічно: досвід співачки Ingret

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Как праздновать Новый год экологично: опыт певицы Ingret

Українська співачка, срібна призерка шоу «Голос країни-7» Інгрет Костенко (Ingret) розповіла про те, як зустріти Новий рік із мінімальними збитками для навколишнього середовища. Артистка вже довгий час живе екологічно та ділиться своїм досвідом із оточуючими.

Як давно ти святкуєш Новий рік екологічно? Що ти для цього робиш?

Актуальність питань екології оселилася у моїй душі, коли я стала вегетаріанкою. Ці речі для мене йдуть пліч-о-пліч. Я почала цікавитися екологією, вона торкнула моє серце. Близько чотирьох років веду усвідомлений, екологічний спосіб життя.

У великій компанії, як традиційно ми святкуємо, я виступаю проти пластику, звичайно. Це і про посуд, і прикраси. Тому що навряд це буде хтось прибирати і сортувати наступного дня після Нового року. Питання посуду насправді гостре. Це дерево, кераміка.

Певица INGRET

Як ти вибираєш ялинку? Як її можна оригінально прикрасити без пластику?

Моя ялинка багаторазова, дісталася ще від батьків. Я вважаю, що краще використовувати її рік у рік, але не підтримувати вирубку, не шкодити навколишньому середовищу. Ялинки в горщиках теж гарна історія, їх можна або повернути в лісництво, або висадити у себе на ділянці, якщо така є.

З приводу прикрас рекомендую звернутися до батьків, бабусь та дідусів за старими ялинковими іграшками. Це і данина традиціям, і вінтаж, повторне використання декору. Вінтаж завжди в моді, це і зараз тренд. Дерево, скло, метал – ці прикраси зроблять ваше свято ошатним і з духом поколінь. Барвисто і яскраво, мені подобається.

А хто любить працювати руками, може вирізати прикраси самостійно. Це може бути і орігамі. Особливо круто займатися процесом прикрашати ялинку з дітьми, їм сподобається бути причетними до свята.

Чому Новий рік важливо святкувати з увагою до природи? Чому особисто для тебе це стало важливим?

Природа – це все, що маємо. І те, чим ми не можемо керувати, а лише допомогти. Ми повинні шанувати те місце, де живемо. Це класична аналогія, як у Сент-Екзюпері. Якщо в тебе чисто в квартирі, то в тебе чистий розум.

Це навіть не просто звичка, це має стати даністю, повагою, обов’язком людини щодо природи. Для мене це подяка світові, що ти в ньому взагалі живеш.

Ингрет Костенко

Як неординарно відсвяткувати Новий рік без шкоди для природи?

Минулого року я була максимально оригінальною і святкувала сама вдома. У мене було усвідомлення того, що хочу пізнати себе і провести це свято сама з собою. І це виявилося суперекологічним – свій правильний посуд, свій новорічний декор. Я рекомендую сильно не витрачатися, це один день, навіть кілька годин. Екологічність — вона і в розумних витратах. Прошу не витрачатися на пластик, повітряні кульки та великі фотозони. Покупки до святкового столу краще зробити заздалегідь, продукти складати у спеціальні сумки-шопери.

Як до цього ставляться твої близькі та друзі?

Мої близькі ставляться із глибокою повагою до мого вибору, позиції. Я б навіть сказала, що вони надихаються моїми вчинками та рішеннями, тому що намагаються також вести етичний по відношенню до природи екологічний спосіб життя. Усі реагують дуже позитивно. Навіть не знаю, як можна інакше.

Які поради ти можеш дати тим, хто стає на шлях екопринциповості?

Більше читати про екологію. Це стосується і ресурсів новин, щоб бути в контексті, і екоблогерів. На YouTube можна підписатися на канали про природу загалом, про закони існування планети, щоб зрозуміти, як усе влаштовано, як взаємодіють сфери нашого життя, результати людської життєдіяльності з тваринним та рослинним світом. Коли ви починаєте підписуватись, вивчати, то алгоритми соцмереж, звичайно ж, підкинуть вам ще цікавих та корисних матеріалом.

Змінивши один раз свої звички, дізнавшись про щось нове, складно не змінюватися. Важливо змінити своє мислення у бік усвідомленого споживання ресурсів, оскільки це змінить ваше життя, життя ваших близьких.

Фото: прес-служба

Instagram співачки: @ingret_kostenko

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також