Емоції і старіння: чому слід зупинити негативні емоції і навчитися насолоджуватися життям

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

как эмоции влияют на старение

Часті негативні емоції несприятливо позначаються не тільки на загальному стані організму, але й на зовнішньому вигляді. Розберемося, від яких емоцій можна постаріти раніше і як цього уникнути.

Згідно «Вікіпедії», емоція – це психічний процес, який триває невеликий відрізок часу і має суб’єктивне, оціночне ставлення до ситуацій. Емоціям характерно відбиватися на трьох рівнях: свідомості, фізичних відчуттях і міміці. Важливо розуміти, що емоції відрізняються від почуттів, настрою та інших емоційних процесів. За видами їх можна розділити на негативні, позитивні, нейтральні, нетрадиційні, статичні й динамічні. Змінюватися емоції можуть досить швидко. Розбиратися детально по кожному пункту ми не будемо, зупинимося на тій, яка викликає старіння.

эмоции и старение

Коли емоції надто проявляються, вони створюють стрес для нашого організму, що і може призвести до різноманітних проблем. Навіть якщо ви користуєтеся дорогими кремами і тримайте своє тіло в тонусі, негативні емоції будуть залишати свій відбиток. Так, це не відбудеться за хвилину, але все ж через певний час на нашому обличчі і тілі позначаються образи, гнів, переживання, стрес. Чим більше ви дозволяєте негативним емоціям оволодівати вами, тим більше це відіб’ється на вашому здоров’ї і зовнішньому вигляді. Ви ж помічали, коли жінка задоволена своїм життям – вона сяє у будь-якому віці, а ті, хто незадоволений світом і життям навколо, хто помічає “як все не так” навколо – має більше “сумних” або “злих” мімічних зморшок.

мимические морщины психосоматика

Луїза Хей трактує прояв глибоких зморшок на обличчі, як результат поганих думок і презирство до життя. Щоб зупинити цей процес, автор популярних книг із психології рекомендує використовувати афірмації:

“Я радію життю і насолоджуюся кожною миттю прожитого дня. Я знову стала молодою”.

Стрес і тривога

Часта тривога і стрес можуть стати причиною гормональних порушень нашого організму, а це також позначається на обличчі. В такому стані підвищується рівень гормону кортизолу, м’язи при цьому напружуються і готуються до “бою”. При цьому можуть з’явитися акне, псоріаз і інші дерматологічні захворювання. При регулярному стресі також можна помітити надмірне випадання волосся, яке може призвести і до облисіння.

Стрес – це всього лише наш страх напередодні несподіваних змін у нашому житті. Якщо ви визначитеся, чого саме ви хочете від життя і яким його бачите, багато непередбачуваних ситуацій не викликатимуть у вас негативних емоцій і страху за своє майбутнє. Вчіться контролювати свої думки, з часом це буде виходити все краще і краще, і ви зможете повністю відмовитися від поганих думок.

При підвищеному рівні кортизолу відбуваються зміни в серцево-судинній системі, можуть з’явитися розтяжки на тілі, погіршується оновлення клітин, а також може “скакати” вага, адже організм намагається захиститися від небезпеки.

“Я звільняюся від всіх страхів і сумнівів, життя стає для мене простим і зрозумілим. Я створюю для себе світ, вільний від стресових ситуацій і страхів”.

Одна з небагатьох афірмації з книги Луїзи Хей.

читайте також

Придушення емоцій

стресс психосоматика

Емоції, які ви тримаєте в собі (образа, гнів, досада, почуття провини) також відображаються на стані організму і можуть позначатися у вигляді затискачів м’язів, різних пухлин, проблем із серцем, органами дихання, діабету, зайвої ваги, депресії. Це все призводить до хронічних захворювань. Крім цього, якщо ви дозволяєте негативним емоціям надовго затримуватися у вашій свідомості – це призводить до “зашлакованості” не тільки свідомості, а й організму по-справжньому. Всі ці хвороби незмінно призводять до передчасного старіння. Потрібно навчитися правильно проявляти свої емоції і контролювати свої реакції.

Наше тіло – дзеркало душі

Наш організм дуже розумна система. І існує прямий зв’язок між тим, що і як ми думаємо і переживаємо, і тим, як ми виглядаємо і чим хворіємо. Проведено чимало підтверджених досліджень на цю тему. Чим більше негативу ми впускаємо у свою свідомість, тим швидше в’яне наш організм. Мозок подає сигнали іншим системам про те, що життя занадто важке і складне, нічого навколо не радує, не потрібен ресурс для виживання, немає сенсу жити – і тіло починає передчасно старіти.

“Я зцілююся! Я звільняю свої думки від проблем і дозволяю розуму свого тіла зайнятися лікуванням природним шляхом”.

Для того, щоб управляти своїми емоціями, потрібно прокачувати свій емоційний інтелект, вчитися керувати своїми емоціями і включати усвідомленість. Багато лікарів, не тільки психологів, рекомендують практикувати медитації, заняття йогою, тривалі прогулянки. Намагайтеся вносити в своє життя фізичну активність, стимулюйте ваш мозок читанням книг, інтелектуальними іграми або вашим хобі, не замикайтеся у собі, спілкуйтеся з людьми за інтересами, дотримуйтеся здорового способу життя, вчиться справлятися зі стресом. Якщо ви розумієте, що не можете впоратися самостійно зі своїм станом, зверніться за консультацією до фахівця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також