Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

Підшкірні прищі – проблема, з якою неможливо впоратися швидко. Вилікувати підшкірні висипи без допомоги фахівців досить складно. Поговоримо про причини появи підшкірних прищів на обличчі та як позбутися підшкірних прищів у домашніх умовах.

Підшкірні прищі на обличчі бувають різних розмірів і вискакують на лобі, щоках, підборідді. Статистика американської академії дерматології (AAD) невблаганна: підшкірні прищі з’являються як у молодих людей, так і у 50-річних. Розкажемо у тому, як виглядають внутрішні прищі, розглянемо причини появи підшкірних прищів. Дізнайтеся, що являє собою підшкірний висип на обличчі, що робити з підшкірним прищем, чому не дозріває підшкірний прищ, і як вчинити, якщо вони не розсмоктуються, можна і чи потрібно давити внутрішні прищі.

Підшкірні прищі на обличчі: як виглядають і виникають

Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

Прищі можуть бути запального та незапального характеру. Перші – відкриті, у вигляді чорних точок і закриті комедони, які знаходяться глибоко під шкірою і являють собою білі підшкірні прищі. Запальні прищі бувають чотирьох видів:

Прищі класифікують як незапальний, так і запальний характер. До перших відносять відкриті у вигляді глибоко під шкірою і являють собою горбки світлого кольору. А ось запальні прищі поділяються на чотири види:

Прищі класифікують як незапального, і запального характеру. До перших належать відкриті у вигляді , які розташовані глибоко під шкірою і є горбками світлого кольору. А ось запальні прищі поділяються на чотири види:

  • поверхневі папули;
  • вузлові папули;
  • пустули;
  • кістозні вузли.

Найбільш небезпечними з зазначених вважаються два. Так, вузлові папули — червоні підшкірні прищі великих розмірів, із серцевиною, хоч і без гною. Вони спричиняють дискомфорт та болючі відчуття. Кістозні вузли — глибокі, щільні утворення, болять так само, як і вузлові папули.

Підшкірні прищі виникають у результаті попадання в пори надлишків себуму, бруду, залишків відмерлих клітин і розвитку запального процесу. Підшкірні прищі «зріють» довго, аж до кількох тижнів: спочатку це просто легке почервоніння на шкірі, потім опуклість, при натисканні на яку виникає біль. Згодом ущільнення стає ще більшим, а больові відчуття наростають. Підшкірні прищі можуть розсмоктуватись самі, але висока ймовірність того, що пізніше вони виникнуть поруч.

Небезпека підшкірних висипань полягає в тому, що через глибину й високий ступінь запалення вони стають причиною утворення рубців постакне.

Чому з’являються підшкірні прищі на обличчі

Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

Причин появи підшкірних прищів маса, серед найімовірніших:

  • Порушення роботи ендокринної системи, наприклад, підвищений тестостерон змушує організм виробляти більше себуму.
  • Спадковість, у 80% випадків, схильність до акне передається від батьків до дітей.
  • Прийом лікарських препаратів, у складі яких є стероїди, глюкокортикоїди. Висипання можуть спричинити навіть корисні вітаміни.
  • Незбалансоване харчування. Цей фактор не завжди основний, але все ж у деяких випадках підшкірні прищі виникають як реакція організму на молочну продукцію, солодке, приправи та спеції, жирне.
  • Проблеми з ШКТ, а також ціла низка захворювань можуть спровокувати висипання.
  • Зміна гормонального фону в пубертатний період, під час менструації, вагітності та клімаксу.
  • Гінекологічні захворювання.
  • Травмування шкірного покриву, зокрема під час глибокого пілінгу.
  • Алергія.
  • Наявність кліща демодексу та глистів.

Як позбутися підшкірних прищів, діагностика висипів

Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

Перш ніж зрозуміти, наприклад, як лікувати дрібні підшкірні прищі на лобі або якщо підшкірний прищ як шишка, необхідно визначитися з причиною їхньої появи. Можливо, ви погано очищаєте шкіру або використовуєте засоби, які не відповідають типу шкіри. Правильну косметику догляду необхідно підбирати з косметологом не тільки, якщо шкіра проблемна, з’являються підшкірні прищі на щоках, але і у випадку нормального типу.

Спробуйте дотримуватися правильного харчування, експериментуйте з молочними продуктами, а також виключіть з раціону фастфуд і продукти, що містять глютен. Серйозні обмеження в харчуванні, і як результат – дефіцит вітамінів і мінералів також провокують збої в роботі організму, синтез шкірного сала збільшується.

Підшкірні прищі, що з’явилися, ніколи не видавлюйте, адже механічне пошкодження шкіри може спровокувати рознесення бактерій по всій особі, вже існуючі прищі збільшуються в розмірах, іноді нагадують шишку. Краще звернутися за допомогою до дерматолога, який виключить наявність кліща демодексу, проведе низку досліджень епідермісу та порекомендує адекватне лікування. Препарати від підшкірного прищу (антибактеріальні) допоможуть зняти запалення, больовий синдром, сприятимуть виведенню шкірного сала із шарів шкіри (препарати адапалена), а головне – грамотне лікування допоможе уникнути утворення постакне.

Лікування підшкірних прищів тривале і може тривати від місяця до двох-трьох. У період лікування декоративною косметикою користуються мінімально або обходяться зовсім без неї, використовують мазь від підшкірних прищів.

Як доглядати за шкірою, схильною до підшкірних висипань

Підшкірні висипання на обличчі: що з ними робити, чому вони виникають

Для шкіри, схильної до утворення підшкірних прищів, важливо підібрати очищувальні засоби, уникати олій, жирних кремів і комедогенних засобів. Віддайте перевагу кремам і гелям з легкою текстурою, у складі яких присутні мигдальна й  арганова олії, саліцилова кислота, олія шипшини та жожоба. Доглядові засоби не мають стягувати шкіру, пересушувати її.

Уникайте жорсткого скрабування проблемної шкіри обличчя, наносіть глиняні маски або очищайте косметикою з АНА-кислотами (саліциловою, азелаїновою, лінолевою). Добре зарекомендували себе засоби з ретиноїдами, які вам має підібрати кваліфікований косметолог. Він також може провести деякі процедури, що сприяють покращенню якості шкіри: ультразвукове, комбіноване очищення обличчя, вакуумне чищення.

Не забувайте про те, що внутрішні проблеми негативно позначаються на зовнішності, тому не зволікайте з візитом до гастроентеролога, ендокринолога та гінеколога.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також