Спельта: навіщо потрібна, та як її вживати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми всі дбаємо про своє здоров’я, додаючи до свого раціону ще більше й більше продуктів, багатих на корисні речовини. Ми всі знаємо про користь сиру, яблук, риби, меду, але ось про такий продукт, як спельта, навряд чи раніше чули. Ми розповімо, що таке спельта, чи є різниця між спельтою і полбою, як правильно готувати спельту.

Що таке спельта багатьом не відомо, хоча це дієтичний злаковий продукт, який використовують для виготовлення борошна, хліба або пластівців. У народі спельту називають полбою, хоча відмінність між цими культурами все ж є. Не так давно дієтологи відкрили корисність цього виду пшениці і стали активно його рекомендувати своїм пацієнтам. Спельта – вид дикої пшениці, володіє величезною кількістю унікальних властивостей, а за деякими з них навіть обганяє своїх колег-злаків.

Спельта – це повільний вуглевод, який дарує організму почуття ситості й відмінно підходить дівчатам, які дотримуються дієти. У той же час в складі спельти є глютен, тому її з обережністю треба вживати тим, у кого непереносимість глютену.

Пропонуємо вам розглянути, яку ж користь і шкоду завдає організму спельта при її вживанні.

Пшениця спельта: корисні властивості

Це дієтичний продукт, який за рахунок тривалої переробки вуглеводів насичує організм поживними елементами й гальмує почуття голоду. При регулярному вживанні цього злакового продукту ви очищаєте кишківник і насичуєте організм вітамінами групи В.

У чому користь спельти для організму:

  • підвищиться імунітет;
  • нормалізується артеріальний тиск;
  • покращиться кровообіг;
  • стабілізується робота ендокринної та серцево-судинних систем;
  • нормалізуються травні процеси;
  • покращиться пам’ять, підвищиться концентрація уваги.

Різниця між спельтою і полбою є, хоча б тому, що у полби 4 набори хромосом, а у спельти – 6. Щоб не плутатися, скажімо простіше – для хліба, млинців і випічки краще підходить спельта, для каш і макаронних виробів – полба. У спельти – більш м’яке зерно, у полби – трохи жорсткіше.

преимущества спельты

При щоденному вживанні в раціоні каш зі спельти, ви зможете поліпшити якість волосся, шкіри та нігтів. Лікарі рекомендують також щодня вживати спельту людям із цукровим діабетом, ожирінням, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а також при надмірних фізичних навантаженнях.

Спельта – 100% натуральний продукт, тому її в своєму раціоні можуть вживати вагітні жінки і діти. калорійність спельти — 338 ккал на 100 г.

Як готувати спельту

Одноманітність – це не про спельту. Цей продукт можна придбати в різних варіаціях: у вигляді висівок, пластівців, каш, макаронів і борошна. Різноманітність рецептів із додаванням спельти також вражає й одночасно радує. Продукт можна додавати до салатів, гарячих закусок, основних страв і навіть солодощів. Якщо ви робите йогурти власноруч, можете додати кілька ложок борошна зі спельти й отримаєте продукт, який допоможе очистити кишечник від токсинів. Якщо ж з’єднати борошно й висівки зі спельти, ви отримаєте простий варіант хлібців, якими можна замінити хліб.

применение спельты

Спельта в косметології

Косметологи часто рекомендують використовувати скраб зі спельти в домашній б’юті-рутині. Він відмінно відлущує, регенерує та знімає запалення. Крім того, спельту також використовують і в якості масок для волосся. Невелика кількість продукту додайте в маску й нанесіть по всій довжині волосся на 20-30 хвилин. Потім змийте з використанням шампуню.

Продукт також використовують і в нігтьовій індустрії. Спельту часто настоюють у гарячій воді й роблять із неї ванночки. Такий відвар допомагає зміцнити нігті й запобігти їх ламкості

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також