Силікони в косметиці: 4 причини їх уникати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Силікони є в переважній більшості косметичних засобів. Але як їх розпізнати та чи варто від них відмовлятися геть?

Велика частина вчених відкрито говорить про те, що косметика з силіконом шкодить шкірі, але є і прихильники цього компонента, які свято вірять в його необхідність. Аби бути повністю відвертими, скажімо, що деякі нові модифікації силіконів зовсім не шкідливі, особливо, коли ви ними не користуєтеся щодня. Головна дилема в тому, що багато косметичних марок навчилися успішно ховати їх на етикетці, зашифровуючи дивними високонауковими термінами, тому практично неможливо відстежити, який тип силіконів міститься в тому чи іншому засобі.

Навіщо косметичні компанії все ж додають різні типи силіконів в свою продукцію?

По-перше, це дешевий компонент. Будемо реалістами: ніякий бізнес не захоче зазнавати збитки, тому на дешеві компоненти, які забезпечують плюс-мінус високу якість, мало не моляться. Силікон належить саме до таких, до того ж він продовжує термін придатності косметики, тому його додають, куди тільки можна.

Другий фактор, що не дає виключити силікони з косметики повністю, – це недоведеність їхньої шкоди. Тобто не 100% доведеність. Є низка вчених, які рішуче наполягають на абсолютній нешкідливості цього компонента для організму. Хоча в Канаді силікон вже визнали одним з головних шкідників екології: цей інгредієнт не розкладається, тому шкодить довкіллю.

Проте у всьому світі силікони використовуються досить часто. Цей компонент робить текстуру кремів та інших засобів більш однорідною, продовжує їх термін придатності. Шкіра після нанесення засобу з силіконом виглядає ідеально гладкою, бархатистою, дуже зволоженою і пружною. Але, на жаль, це лише ілюзія. Ми знаємо чотири причини уникати силіконів в косметиці.

Силікони в косметиці: 4 причини їх уникати

читайте також

Силікони зневоднюють шкіру, роблять її тьмяною

 Силікон – це гідрофобна речовина, тобто його молекули майже не взаємодіють з водою. Так цей інгредієнт «запечатує» шкіру, не дозволяючи їй «дихати». Зволожувальні компоненти косметичних засобів не проникають всередину, оскільки силікон стає бар’єром між шкірою і ними. В такому випадку ви будете відчувати стянутість і сухість шкіри. До всього іншого, ці «помічники» можуть вплинути на природні процеси регенерації клітин. Без достатньої кількості води квіти в’януть, то ж відбувається і з шкірою. Проблема з силіконом полягає в тому, що не всі засоби можуть їх змити з лиця. Тому, якщо користуєтеся косметикою з цим компонентом, вмивайтеся засобами на основі олій, які допоможуть їх розчинити.

Силікони в косметиці: 4 причини їх уникати

Силікони забивають пори і можуть спричиняти акне

 Багато марок хизуються тим, що їх косметика з силіконом дарує ідеально рівний рельєф шкіри. І це так, шкіра виглядає як у немовляти. Обличчя оксамитове і красиве, тон рівний і здоровий, чого ж ще хотіти щось? Звичайно ж, реального здоров’я шкіри, а не імітації. Силікони заповнюють зморшки і пори, надаючи йому ідеально гладким. Але вони також блокують олії та бруд всередині пір. Це призводить до акне і вугрової висипки. Тому власникам жирної та комбінованої шкіри варто уникати косметики з силіконом. І в цьому заковика: силікон часто використовується для додання шкірі матовості. Так що, ось таке коло безвиході.

Найшкідливішим для шкіри вважається диметикон (dimethicone), тому, якщо бачите його в першому рядку інгредієнтів, поставте засіб назад на полицю.

Силікони в косметиці: 4 причини їх уникати

читайте також

Вони блокують оновлення клітин

Як ми вже сказали, силікони можуть накопичуватися на шкірі, не даючи їй можливості оновлюватися. Цикл оновлення клітин в цілому становить 28 днів, але силікони можуть вплинути на цей процес: накопичений інгредієнт створює бар’єр, який заважає злущування мертвих клітин і утворення нових. В результаті шкіра тьмяніє, з’являється більше запальних реакцій, зморшок і лущення.

Силікони не дають корисним речовинам проникати в шкіру

Цей компонент складно видалити зі шкіри, він дуже «важкий» і створює досить щільний бар’єр. Якщо ви починаєте свій щоденний ритуал догляду з засобу для чищення на основі силіконів, то можете вже не наносити креми, сироватки, еліксири, праймери, адже користі від них ніякої не буде. Силіконовий бар’єр просто не дасть інших інгредієнтів абсорбуватися в шкіру в разі нашарування продуктів.

Силікони в косметиці: 4 причини їх уникати

Як розпізнати силікони в косметиці

Нижче наводимо список силіконів англійською, оскільки саме в такому вигляді ви можете знайти їх в міжнародному маркуванні.

Ось найпоширеніші силікони:

 • Dimethicone
 • Methicone
 • Trimethicone
 • Cyclomethicone
 • Amodimethicone
 • Trimethylsilylamodimethicone
 • Cyclopentasiloxane
 • Polydimethylsiloxane
 • Dimethiconol

Якщо бачите будь-який з компонентів в перших двох рядках складу косметики для догляду, краще від неї відмовитися. Що стосується макіяжу, то тут вирішувати вам. Коли будете використовувати тональні засоби з силіконом, просто переконайтеся, що ваш засіб демакіяжу містить олії, які допоможуть розчинити і видалити цей інгредієнт з шкіри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також