Антиоксиданти — це природні сполуки, які борються з вільними радикалами. Чому це важливо для нашого організму? Вільні радикали, які утворюються природним чином або надходять ззовні, пошкоджують здорові клітини у всьому тілі та руйнують структуру ДНК. Внаслідок дії вільних радикалів в організмі запускаються негативні процеси: ослаблюється імунітет, починаються передчасні вікові зміни тощо.
«Антиоксиданти в основному відповідають за те, щоб запобігти руйнуванню клітин і зберегти наше здоров’я та молодість. Вони нейтралізують і безпечно виводять з організму вільні радикали, допомагаючи відновленню ДНК, а також підтримують клітини в хорошому стані. Крім того, різні антиоксиданти мають ще цілий спектр переваг для організму», — коментує Меріл Прітчард, американський дієтолог та експерт із нутриціології.
Для того, аби збільшити кількість антиоксидантів в організмі, варто додати до свого раціону деякі вітаміни та мікроелементи, які містяться в багатьох продуктах рослинного походження. Яких саме? Розповідаємо нижче.
Вітамін Е
Переваги вітаміну Е важко перелічити в одному абзаці. Цей жиророзчинний антиоксидант зміцнює імунну систему, допомагає організму боротися з негативними зовнішніми факторами й запобігає пошкодженню клітинних структур.
Вітамін Е у великій кількості міститься в рослинних оліях, зокрема в соняшниковій, а також у горіхах та насінні. Цей компонент також містять зелені овочі та бобові.
Ресвератрол
Цей компонент відповідає за захист серцево-судинної системи, зниження рівня холестерину в організмі, підвищення пружності шкіри. Він навіть допомагає нормалізувати рівень цукру в крові.
Ресвератрол можна отримати, вживаючи гіркий чорний шоколад, какао, журавлину, лохину, чорницю. Він також міститься в шкірці червоного винограду, а, отже, червоному вині.
Кверцетин
Кверцетин є джерелом одного з найпоширеніших харчових флавоноїдів. Він особливо корисний для тих, хто займається спортом, адже допомагає покращити тонус організму й дарує додаткову енергію.
Чемпіонами за вмістом кверцетину є бузина, чорниця, червоні й білі сорти цибулі, часник, журавлина, зелений перець чилі, червоні яблука. Цей антиоксидант також міститься практично у всіх цитрусових.
Селен
Цей мікроелемент відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи, підтримці здорового ДНК, метаболізмі, а також допомагає підтримувати здоров’я щитоподібної залози.
Найкращим джерелом цього важливого антиоксиданту є бразильські горіхи. Поповнити запаси селену можна за допомогою капусти, цибулі та кукурудзи.
Коензим Q10
Коензим Q10 є антиоксидантом, який наше тіло виробляє природним чином. Він життєво важливий для росту та відновлення клітин. Однак через дію вільних радикалів організм з часом перестає виробляти цей мікроелемент, тож його запаси важливо поповнювати за допомогою правильної їжі.
Найкращими джерелами коензиму Q10 є форель, оселедець і деякі види м’яса, такі як свинина або курка.
Катехіни
Катехіни також мають сильні антиоксидантні властивості. Вони сприяють виведенню різних отруйних речовин з організму, запезпечуючи бактерицидну дію. Крім того, вони нормалізують дихання тканин та запобігають розвитку атеросклерозу.
Найбільша кількість катехінів міститься в чаях, таких як зелений, чорний і білий.
Лютеїн
Лютеїн медики часто називають компонентом краси, оскільки він безпосередньо відповідає за здоров’я шкіри, а також за хороший зір. Цей антиоксидант допомагає зберегти хороший зір і захистити шкіру від пошкодження сонцем.
Найкращими джерелами лютеїну є зелені овочі, наприклад, кабачки, капуста, шпинат, броколі. Також лютеїн міститься в петрушці, листі салату, винограді.
Куркумін
Куркумін є дуже потужним протизапальним засобом, який може допомогти позбутися хронічних запальних процесів, наприклад, у кишківнику. Крім того, він вбиває бактерії, що спричиняють ГРВІ тощо.
Найкраще джерело куркуміну — куркума, яку можна додавати буквально у всі страви.
Хлорогенова кислота
Саме хлорогенова кислота є одним із кращих антиоксидантів, які здатні нормалізувати травні процеси й покращувати засвоєння корисних компонентів організмом.
Назва цього компоненту може здатися незнайомою, але ви, ймовірно, отримуєте його щодня з ранковою чашкою кави або цикорію.
Вітамін С
Вітамін С допомагає не лише підтримувати в тонусі організм та зміцнювати імунну систему, він також нейтралізує молекули вільних радикалів, захищаючи організм від пошкоджень.
Вітамін С міститься в більшості червоних, бордових та оранжевих фруктів та ягід (у апельсинах, грейпфрутах, шипшині, смородині, суницях тощо). Какао також є потужним джерелом вітаміну С.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!