Похід до трихолога: як підготуватися і чого варто очікувати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Похід до трихолога: як підготуватися і чого варто очікувати

У кабінеті трихолога можна зіткнутися з найрізноманітнішими нюансами. Чого саме очікувати від візиту до фахівця з волоссям і які питання собі варто поставити перед тим, як заходити до кабінету, читайте просто зараз.

Щоб витягнути з будь-якої справи максимум користі, слід добре до неї підготуватися. Це твердження стосується і трихології.

Як підготуватися до візиту до трихолога: чеклист

Похід до трихолога: як підготуватися і чого варто очікувати

Перше, що важливо зробити перед тим, як спланувати візит до трихолога: визначити мету, з якою ви вирушаєте до фахівця. Хтось хоче розв’язати проблему випадання, комусь принципово збільшити прикореневий об’єм, а є люди, які мріють про довгі пасма. Почувши ваші чіткі побажання, лікар озвучить, коли саме очікувати на результат (і чи взагалі можливо його досягти) і призначить правильне лікування.

Хороший трихолог, як і будь-який інший лікар, завжди починає спілкування з пацієнтом зі збору анамнезу. Поставитися до цього етапу важливо максимально серйозно, адже дуже часто саме в буденних звичках криються причини тої чи іншої проблеми.

 Відтак, перший етап підготовки до зустрічі з трихологом — максимальний збір інформації. Для цього важливо поставити собі наступні запитання:

 • чи був момент, коли стан вашого волосся значно погіршився і чи взагалі був такий момент;
 • який ваш розпорядок дня (неправильний режим сну, занадто активний або пасивний спосіб життя впливає на стан волосся);
 • які ваші харчові звички і які продукти зазвичай входять до вашого продуктового кошика (правильний раціон — перший крок до розкішних локонів);
 • чи є у вас хронічні захворювання чи просто болі в певних зонах тіла;
 • чи приймаєте ви певні лікарські препарати та БАДи (деякі ліки, особливо антибіотики та гормональні препарати, впливають на стан фолікулів);
 • як ви доглядаєте за волоссям (скільки разів на тиждень миєте голову, за допомогою яких гаджетів і як саме укладаєте);
 • які засоби для волосся використовуєте (бажано зробити фото продуктів і показати фахівцю);
 • як часто стрижете і фарбуєте волосся, чи робите професійні процедури і, якщо так, то які саме.

Менопауза, вагітність, період лактації і навіть проблеми з менструальним циклом — те, про що варто сказати трихологу.

Гормональний фон сильно пов’язаний зі станом волосся, тому ця інформація може стати ключовою для спеціаліста.

Чого очікувати від візиту до трихолога

Похід до трихолога: як підготуватися і чого варто очікувати

Ми вже розібралися, що на першій консультації максимум часу приділяється збору даних про волосся і шкіру голови, а в деяких випадках і про весь організм. Трихолог, як правило, оглядає шкіру голови трихоскопом — спеціальним апаратом, який визначає фазу росту волосинки, її товщину й загальний стан. Підкріплюючи ці дані інформацією з усної розмови, в деяких випадках можна зробити певні висновки і призначити лікування. Зазвичай трихолог призначає певні косметологічні процедури, домашній догляд і дає індивідуальні рекомендації, як саме поводитися з волоссям. Буває таке, що фахівець радить обрізати певну частину волосся, аби пришвидшити процес відновлення.

У деяких випадках огляду трихоскопом буває недостатньо. У такому разі фахівці призначають додаткові обстеження, наприклад, біопсію шкіри голови. Це процедура, яка полягає в заборі маленької частинки шкіри для гістологічної діагностики. Отриманий зразок спеціальним чином обробляється, фарбується та оцінюється під мікроскопом. Це дає змогу оцінити зміни тканин на клітинному рівні й допомагає встановити точний діагноз. Інколи спеціаліст також радить здати аналізи на баланс вітамінів та мікроелементів або гормонів.

Не факт, що лікування обійдеться візитом до одного лише трихолога. Часто на консультаціях вилазять підозри на певні захворювання, і трихолог скеровує пацієнта до профільного лікаря.

Підготуйтеся до того, що трихолог пропише вам не лише процедури та засоби, але й дасть супутні рекомендації стосовно харчування і способу життя. І всіх їх важливо чітко дотримуватися. Бо трихологічні методи працюють лише в тому випадку, якщо працюєте ви.

Скільки часу приблизно знадобиться, щоб подіяли рекомендації трихолога? У загальному цього не може сказати жоден фахівець. Комусь, щоб зупинити випадання, достатньо однієї процедури й набору для домашнього догляду, а декому необхідні комплексні аналізи, візити до інших фахівців і комплексне лікування. Пам’ятаємо, що все індивідуально.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також