Що таке демісексуальність і хто такі демісексуали

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що таке демісексуальність і хто такі демісексуали

Що таке демісексуальність, які її ознаки та як зрозуміти, що ти демісексуал, ми вирішили дізнатися у сексолога Сергія Нижельського.

Сергій Нижельський

Сергій Нижельський, сертифікований коуч, сексолог

Поняття демісексуальність

Сучасний устрій світу завдяки вільному доступу до інформації та різноманітності контенту на будь-яку тему людського життя сформував актуальну тенденцію «бути унікальним». Цей тренд, бути не такими, як більшість, торкнувся не лише їжі, моди, понять краси, а й глибоко проникнув у найпотаємнішу частину людського життя – сексуальні стосунки та сексуальність. Як наслідок, сексуальний словник людства поповнився такими термінами, як сапіосексуал, демісексуал, пансексуал, омнісексуал та безліччю інших понять, що позначають ті чи інші форми унікальних форм сексуальних стосунків людей.

Пропоную трохи глибше вивчити одну з нових форм сексуальних стосунків, щоб розібратися, що може стояти за бажанням бути/вважати себе, наприклад, демісексуалом.

Як формується демісексуальність

Що таке демісексуальність і хто такі демісексуали

Стосунки, чи соціальні, чи сексуальні, формуються залежно від середовища, в якому знаходиться людина, норм і правил, встановлених у цьому середовищі, індивідуального досвіду, цінностей людини та її уявлень про себе. Останнє включає в себе самооцінку, розуміння своїх цілей та мотивів, усвідомлення своєї цінності, ступінь прив’язки до соціально схваленої поведінки та способу життя.

У людей, чия самооцінка перебуває на рівні нижчому за норму, хто схильний до впливу думки більшості, хто не звик брати відповідальність за результати свого життя, формується умовно-прийнятний стиль сексуальних стосунків. У своєму виборі стилю сексуальної поведінки вони керуються найбільш поширеними для їхнього середовища переконаннями: як треба, як має бути. У деяких, поодиноких випадках така поведінка може бути успішною на короткий термін. Надалі, у ході зростання та розвитку, людина зазвичай стикається з внутрішнім конфліктом, тому що не може задовольнити глибинні природні потреби через те, що просто їх не знає або не намагається зрозуміти. Вона знає лише те, як має бути у більшості подібних до неї. Вона керується цими переконаннями та правилами, ігноруючи свої унікальні потреби та бажання. У ході життя такий стиль сексуальної поведінки зводить нанівець сексуальне бажання або провокує постійний пошук нових партнерів, сподіваючись відчути задоволення.

Наприклад…

Що таке демісексуальність і хто такі демісексуали

У звичайному житті це виглядає так: я чоловік, мені подобаються красиві жінки, а я повинен подобатися їм. Після знайомства у нас має бути секс, і жінка має отримати оргазм. Секс має бути тоді, коли я захочу, адже я керую процесом стосунків. Або інший приклад. Я жінка, я маю бути красивою, щоб подобатися чоловікам, щоб вони взяли відповідальність за моє життя. Я повинна займатися з чоловіком сексом на другому побаченні (на першому подумають, що я негідно поводжусь). Насолода від сексу — це випадковість і не обов’язкова частина сексуальних стосунків. Секс — це шлях до дітей та життя без зобов’язань, адже є чоловік.

Ці приклади, звичайно ж, перебільшені, але мій досвід роботи з сучасними чоловіками і жінками підтверджує, що кожен другий так чи інакше черпає своє уявлення про те, якими повинні бути сексуальні стосунки і стосунки в парі з цих застарілих норм і переконань, які давно себе  зжили.

Повернемося до демісексуальності

Що таке демісексуальність і хто такі демісексуали

Як уже було написано вище, в наш час надзвичайної поінформованості про особистий досвід інших людей завдяки соцмережам та блогам, бажання виділитися та виявити свою унікальність сформували цілі напрямки та рухи, які поширилися і на сексуальне життя людей.

Одним із сучасних напрямів у сексуальній персонифікації людини стала демісексуальність. Цей термін передбачає відсутність сексуального потягу без сильної емоційної прив’язки до людини. Люди, які відносять себе до демісексуалів, хіба що перебувають у стані асексуальності (відсутність статевого потягу) до того часу, поки у житті не виникає людина, з якою вони спочатку вибудовують сильний емоційний зв’язок, лише потім формують статевий потяг.

Якщо розглядати цей термін з погляду базових принципів сексології, він дуже тісно перегукується з принципами побудови основних етапів сексуальної взаємодії жінки. Де базовим етапом, який передує сексуальному бажанню, є інтерес до партнера. Саме наявність інтересу виступає рушійною силою до розвитку подальшого бажання та збудження. Тобто відсутність фази інтересу або недостатній інтерес до партнера не запустить наступні фази бажання та збудження.

На жаль, і в наші дні не всі люди знають про те, як фізіологічно будується процес «хочу сексу з тобою», і через це незнання, ігноруючи важливість етапу інтересу (прелюдії), що згодом не дає їм можливість отримати задоволення від сексу та оргазм. До того ж, за таким «жіночим» типом сексуальної взаємодії побудована фізіологія деякого відсотку чоловіків.

Грунтуючись на вищевикладеному, можна зробити висновок, що люди, які ідентифікують себе як демісексуали, змогли усвідомити та прийняти в собі цю біологічну особливість: на початку «цікавість до партнера», а потім, через достатній інтерес та емоційну прихильність, рух у бік сексуальних стосунків.

Якщо і ви помічали за собою, що для хорошого сексу вам важливо: краще дізнатися партнера, провести з ним якийсь час у платонічних стосунках (у всіх цей період може бути різної тривалості), вибудувати емоційний зв’язок, заснований на довірі, щирості та повазі , не відмовляйте собі у цьому. Дозволяючи своїм потребам говорити, ми дозволяємо собі жити. І зовсім не обов’язково зараховувати себе до будь-якої форми «сексуальності», щоб дозволити жити так, як підказує тіло і розум.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також