Як полегшити біль під час місячних назавжди

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Місячні зовсім не мусять бути днями, позначеними чорним у календарі через нестерпний біль. Покращити самопочуття можна, підготувавши своє тіло до процесу менструації.

Біль під час місячних – це взагалі нормально?

Якщо одним словом, то так. Проте все залежить від його тривалості та інтенсивності. Річ у тім, що кожного місяця наша матка утворює слизову оболонку — ендометрій, готуючись до вагітності. Якщо ж яйцеклітина не запліднюється, організм відторгає її разом зі слизовою оболонкою і кров’ю. В організмі виділяються гормони простагландини, що спричиняють скорочення матки та виводять менструальну кров з організму. Біль і спазми в нижній частині живота — це, власне, побічний ефект від цих процесів.

За словами гінекологів, спазми й больові відчуття під час місячних повинні проявлятися лише за день до початку, або в перших кілька годин під час місячних. Далі сильний дискомфорт повинен минати. У випадку, якщо болі нестерпні, це швидше за все дзвіночок організму про певні негаразди з репродуктивною системою, й потрібно звертатися до спеціаліста за консультацією. Якщо ж зі здоров’ям усе гаразд, а сильні болі під час менструації вас не залишають, то це може бути дисбаланс вітамінів та мінералів в організмі, млявість м’язів або інші елементарні причини, які можна виправити, підкоригувавши свій спосіб життя й дієту.

Редакція Beauty HUB зібрала прості поради, як можна привести до ладу свою репродуктивну систему й полегшити біль під час місячних.

Фізичні навантаження й розтяжка

Матка складається з декількох видів м’язів, які скорочуються перед початком і під час місячних, аби вивільнити менструальну кров. Медиками доведено, що у жінок, які регулярно займаються фізичними навантаженнями й роблять вправи для розтяжки м’язів, скорочення матки викликають значно менші (практично нульові) больові відчуття, ніж у неспортивних жінок. Власне тому для полегшення дискомфорту важливо вписати у свій графік хоча б мінімальні, але регулярні вправи, які будуть тримати в тонусі м’язи.

Під час самої менструації легкі фізичні навантаження теж не завадять, оскільки після тренувань у нашому організмі виділяються ендорфіни. Відомі як «гормони щастя», вони позитивно впливають на емоційний стан і самооцінку, які зазвичай у нас не найкращі під час цих днів, а також мають здатність зменшувати фізичний біль. Дослідження показують, що фізичні вправи діють на рівні зі знеболювальними. Під час місячних варто обирати легкі фізичні тренування без додаткової ваги. Ідеально підійде йога, стретчинг та гімнастика. Нешвидка пробіжка або скандинавська ходьба вранці точно зарядять вас позитивом і позбавлять болю.

Вісцеральний масаж

Вісцеральний масаж — поширена практика лікування і профілактики як серйозних гінекологічних хвороб, так і сильних больових відчуттів під час менструації. Вісцелярна терапія виконується шляхом прямого мануального впливу на внутрішні органи: фахівець за допомогою натискань, плавних рухів і масажування опрацьовує органи і приводить їх у тонус. Насамперед знімається м’язове напруження, далі відновлюється кровообіг і іннервація. Як результат — репродуктивна система працює значно краще й місячні проходять легше. Проте застосовувати таку практику повинен лише кваліфікований медик, який знає розміщення органів і розуміє, де саме і з якою інтенсивністю можна розминати тіло. Усе, що ви можете зробити в домашніх умовах — легкими коловими рухами масажувати нижню частину живота безпосередньо під час менструації. Для підсилення ефекту й додаткового заспокоєння можна наносити на руки крапельку ефірної олії.

Правильна дієта

Мабуть, кожен чув про те, що неправильне харчування, дефіцит вітамінів і мікроелементів згубно впливає на наш організм. Менструальний цикл також безпосередньо залежить від усіх цих факторів. У випадку, якщо наш організм перебуває в дефіциті, або страждає від сильних перевантажень некорисною їжею, він не зможе забезпечувати правильне функціонування всіх органів, у тому числі й матки. Власне від цього й можуть бути інтенсивні больові відчуття під час місячних. Для того, аби забезпечити легкий перебіг місячних важливо пройти медичне обстеження й розібратися, чи вистачає вашому тілу корисних мікроелементів, і почати поповнювати їх за допомогою перш за все якісної їжі, або ж вітамінних добавок.

За результатами досліджень американських вчених, дієта, спрямована на зменшення менструального болю, повинна містити клітковину й насичені жири. Отож варто включити до раціону горіхи, рослинні олії, що містять велику кількість антиоксидантів, рибу й морепродукти, а також авокадо та всі зелені овочі. Також дієтологи наполягають на вживанні достатньої кількості теплої води. Саме рідина кімнатної температури, особливо випита вранці натщесерце допомагає уникнути спазмів і здуття живота. Елементарно, але працює!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також